Ogrodowe Warsztaty Permakultury 2015

 

Ogrodowe Warsztaty Permakultury 2015

 20 -22 marca

 U nas na Pryszczowej Górze koło Lublina!!!

wysoka dekowa grzadka

Rok 2015 to Rok Ziemi, a więc na niej skupimy się bardziej na tych warsztatach. Zdrowa, pulchna, pełna materii organicznej gleba to życiodajne miejsce dla roślin i zwierząt. Ogrodem opiekujemy się tak, by pozwolić Naturze działać za nas.

W jaki sposób założyć ogród i wzbogacić glebę?

Jak pracujemy z ziemią, by rośliny były zdrowe i pełne witalności?

Jakie prace możemy wykluczyć w ogrodzie permakultury?

Co to jest „złoto ogrodnika”?

Praktyczna część warsztatów obejmować będzie wspólne zbudowanie podniesionej grządki skrzynkowej do uprawy roślin jadalnych w kształcie ściętej piramidy – „mastaby”. Konstrukcja taka poprzez działanie geometrii kształtu daje niesamowity efekt wzrostu witalności i wartości odżywczych uprawianych w niej roślin. Świetnie sprawdza się tam, gdzie dysponujemy niewielkim kawałkiem przestrzeni na ogród.

Warsztaty będą również obejmować podstawowe czynności pielęgnacyjne w rozpoczęciu sezonu ogrodowego:  zasady ściółkowania, materiały do ściółkowania, kompostowanie, przygotowanie gleby do zasiewów, przygotowywanie sadzonek, siew i sadzenie w ogrodzie permakultury.

Porozmawiamy również o tym, czym jest permakultura, praktycznym zastosowaniu jej zasad w życiu codziennym, holistycznej wizji współpracy z Naturą, możliwościach funkcjonowania ludzkich społeczności w harmonii z Naturą.

Prosimy o: dobry humor, otwartą głowę, zapał do pracy, nasiona do siewu, sadzonki na wymianę, produkty do wspólnego gotowania, własne śpiwory.

Zaczynamy w piątek ok. godziny 18-tej, a w sobotę o godzinie 10-tej.

Inwestycja: 200zł/weekend

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia i potwierdzenie poprzez wpłatę na konto 100zł. Tytuł wpłaty: Darowizna + data spotkania.

Nr Konta: 06 2490 0005 0000 4000 1613 4816

Kontakt do nas:  692325054, auramm@wp.pl

Serdecznie zapraszamy!

Comments are closed.

Aktualności
Subskrybuj Newsletter

Pokaz slajdów
Archives
Fotki
irys kaki malwa nastrucja