Warsztaty Permakultury

Warsztaty Permakultury

25-27 kwietnia

Sidzina, na południe od Krakowa (75km).

ir1ryr1k sidzina

Zapraszamy serdecznie na drugą edycję, tym razem wiosennych Warsztatów PERMAKULTURY, które odbędą się w Gospodarstwie Ekologiczno-Kulturalnym FREEDOM w Sidzinie.

Głównym tematem warsztatów będą permakulturowe sposoby zakładania ogrodu, a także przygotowanie do tegorocznego sezonu.

Zapoznacie się także z teorią i praktyką projektowania siedliska permakultury. Porozmawiamy o etyce permakultury i jej holistycznych podstawach. Zastanowimy się wspólnie jak przygotować się i otoczenie do zmieniających się raptownie warunków naszego życia.

Permakultura jest alternatywną wizją cywilizacji opartej na współpracy i poszanowaniu praw Natury. Na każdym poziomie ideologii i praktyki prowadzi do głębokiej refleksji i analizy warunków w jakich funkcjonujemy jako społeczności. Owocuje to możliwością zbudowania cywilizacji bez konkurencji, przemocy, zachłanności i wojen…
Żyjemy na przełomie cywilizacji – przechodzimy z systemu eksploatacji ziemi i jej zasobów do kultury współpracy i harmonijnego rozwoju, dążenia do samowystarczalności.
Permakultura, czyli trwała, stabilna kultura jest projektowaniem i realizacją małych, rodzinnych systemów produkcji żywności, oraz tych w większej skali, jak: osady, ekowioski, wspólnoty, przedmieścia i małe miasta. Realizuje swoje cele w zgodzie i kooperacji z Naturą, światem roślin i zwierząt. Dąży do prostych rozwiązań nie wymagających skompilowanych technologii oraz wielkich nakładów energii w myśl zasady: „to co otrzymujemy ze środowiska naturalnego powinniśmy zwrócić z nadwyżką”. Zamiast zubażać zasoby naturalne powinniśmy je pomnażać.
Ponadto proponujemy ognisko lub kino pod gołą chmurką, tematyka permakultury i nie tylko.

Prosimy o przywiezienie ze sobą: śpiworów, namiotów, karimat, nasion na wymianę, rękawic, odpowiedniego obuwia oraz ubrania do pracy w ogrodzie, instrumentów muzycznych. Dobry humor i otwarte serce mile widziane 🙂

Warsztaty poprowadzą:
Monika Podsiadła oraz Andrzej Młynarczyk wieloletni eksperci z dziedziny tworzenia oraz uprawiania ogrodów metodą permakultury. Polscy permakultrowi pionierzy. Gospodarze oraz właściciele jednego z pierwszych najstarszych ogrodów permakulturowych w Polsce.

Cena za:
– udział w warsztatach: 300zł od osoby
– nocleg na polu namiotowym: 10zł za dzień od osoby
– wyżywienie wegetariańskie: 20zł od osoby na dzień

Abyśmy mogli się wspólnie spotkać i razem zadziałać potrzebujemy min. 10 zdeklarowanych w 100% uczestników warsztatów. Będziemy wdzięczni za pomoc w rozpowszechnieniu informacji na temat warsztatów.

Prosimy o mailowe przesłanie zgłoszenia na adres biuro@sfreedom.org do 18 kwietnia br. oraz przelanie zaliczki w wysokości 100zł na dane podane poniżej:

Jarosław Stadnik
mBank: 69 1140 2004 0000 3602 7434 7904

Kontakt do organizatora warsztatów: biuro@sfreedom.org, Tel. 730 049 098, www.sfreedom.org

Kontakt do prowadzących warsztaty: auramm@wp.pl, Tel. 692325054, www.permakultura.com.pl

Comments are closed.

Aktualności
Subskrybuj Newsletter

Pokaz slajdów
Archives
Fotki
oregano orlik ostropest-plamisty rabarbar-kwiat