Warsztaty permakultury

Podaję na razie proponowane terminy spotkań i warsztatów, które stopniowo będę uzupełniać o kolejne daty i bliższe informacje.

 Wkrótce dołączę bardziej szczegółowe dane poszczególnych warsztatów i spotkań.

  • Warsztaty:

22 – 24 marzec  (Pryszczowa Góra koło Lublina)

Główne tematy: Co to jest permakultura? Jak zacząć ogród permakulturowy? Co zrobić, by ogród był zdrowy? Przygotowywanie gleby. Właściwy dobór roślin. Siew i sadzenie w ogrodzie permakultury. Przygotowywanie własnych sadzonek. Wymiana nasion i sadzonek.

5 -7 kwietnia  (Bratnik koło Lublina)

Główne tematy: Co to jest permakultura? Projektowanie ogrodu w zgodzie z Naturą. Tworzenie korzystnych połączeń. Metody przygotowania terenu pod uprawę. Nasadzenia i siew. Techniki prowadzenia ogrodu. Prace ogrodowe w ciągu roku. Wymiana nasion i sadzonek.

13 kwietnia (Pryszczowa Góra, koło Lublina)

Główny temat: Montaż taniego, recyklingowego, solarnego systemu ogrzewania wody.

Warsztat dla członków alternatywnej społeczności L.A.S.

19 – 21 kwietnia (Mazury)

Główne tematy: Co to jest permakultura? Projektowanie i zakładanie ogrodu. Techniki i metody upraw w zgodzie z Naturą.  Żywy ogród – dynamiczne powiązania i połączenia poszczególnych elementów.

10 – 12 maja (Warszawa)

Główne tematy:  Co to jest permakultura? Holistyczne postrzeganie świata w permakulturze. Przedstawienie różnych technik zakładania podwyższonych grządek. Terapeutyczna rola kontaktu z Naturą i ogrodem.

  • Spotkania:

5 maj – Permaculture International Day

Otwarte spotkanie połączone z celebracją Międzynarodowego Dnia Permakultury.

7 – 9 czerwca – Spotkanie – Festiwal alternatywnych społeczności, ekowioskowego, ekoosadniczego ruchu w Polsce (Pryszczowa Góra)

Comments are closed.

Aktualności
Subskrybuj Newsletter

Pokaz slajdów
Archives
Fotki
boczniak krwawnik rabarbar ywokost