Warsztaty Permakultury

Warsztaty Permakultury

4-6 kwietnia, Nowa Wieś Przywidzka, okolice Trójmiasta

Plakat warsztat Kaszuby

Warsztat z zakładania ogrodu warzywnego zgodnie z zasadami permakultury- czyli bardzo naturalnie i przyjaźnie dla otoczenia.

Będziemy zakładać ogród warzywny na podniesionych grządkach, siać, sadzić, budować kompostownik, uczyć się co z czym dobrze się czuje… no i my też będziemy się dobrze czuć, bo spędzimy 3 dni w super gronie, w moim super Domu, odżywiając się wegetariańsko, korzystając z koncertu mis i gongów Tybetańskich…, będzie można się zrelaksować 🙂

Permakultura jest mocno ugruntowana w holistycznej wizji świata, gdzie wszystko jest połączone siecią powiązań. Jest zbiorem praktyk wiodących do zdrowego życia i samowystarczalności. Praktyki te dotyczą zarówno naturalnego ogrodnictwa, alternatywnej medycyny, jak i budowy zdrowych domów, projektowania siedlisk i osad, czy organizacji grup aktywności społecznej. Dotyczy również nowej formy edukacji w formie praktycznych warsztatów wyłamujących się z konserwatywnego i hierarchicznego, przestarzałego systemu instytucjonalnego nauczania.

Warsztat Permakultury poprowadzą pasjonaci i specjaliści tematyczni czyli- Andrzej Młynarczyk i Monika Podsiadła
O warsztacie możecie dowiedzieć się ze strony http://permakultura.com.pl/

Dodatkowo dla chętnych, diagnoza czakr i sesja z Patrykiem Zastempowskim – http://www.jazn.pl/wywiad-z-patrykiem-zastempowskim/ za dodatkową opłatą.
Koncert odbędzie się w Pure Space 500m od miejsca warsztatowego.

Miejsce: Ul. Szczęśliwa 14, Nowa Wieś Przywidzka
Bajeczne miejsce gdzie odbędą się warsztaty. Kaszuby 30 km od Trójmiasta trasa na Kościerzynie. Obok ośrodka Pure Space, gdzie odbędzie się koncert mis i gongów Tybetańskich.

Dla Wszystkich chętnych nalewka z kwiatów bzu czarnego

Koszt 250zł – 300zł – uzależniony od ilości uczestników. Wraz z liczbą chętnych cena topnieje…

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia i potwierdzenie poprzez wpłatę na konto 100zł. Tytuł wpłaty: darowizna + data warsztatu. Nr Konta: 06 2490 0005 0000 4000 1613 4816

Serdecznie zapraszamy!!!!!!!!!!!

Organizator: Magdalena Belling

Kontakt: magdazlasu@wp.pl 502-674-320

Prowadzący: Monika Podsiadła, Andrzej Młynarczyk

Kontakt: auramm@wp.pl 692325054

Prosimy zabrać ze sobą trochę wegetariańskich produktów, śpiwory, odpowiedni strój do działań w ogrodzie, sadzonki i nasiona na wymianę.

Jak dojechać?

1. Gdańsk- Kowale- Lublewo- Kolbudy- Jodłowno- Marszewska Góra- Majdany- Nowa Wieś Przywidzka

Z Gdańska do Jodłowna cały czas prosto. Za Jodłownem skręcamy w prawo na Marszewską Górę i jedziemy 10 km aż do N.W. Przywidzkiej. Za znakiem miejscowości, po ok 300 m trzeba skręcić w prawo w ulicę Szkolną (przy przystanku pks i remizie). Po minięciu szkoły skręcamy na rozwidleniu w prawo w ulicę Szczęśliwą i jedziemy tak jak nas droga prowadzi jakieś 1,5 km. Mijamy z prawej strony drewniany dom z jurtą tatarską ( tu będziemy delektować się koncertem gongów) i jedziemy dalej aż znowu po prawej stronie zobaczymy pod lasem drewniany dom kryty strzechą- to Tu.

2. Gdańsk- Żukowo- Egiertowo- Kamela- Roztoka- N.W. Przywidzka

W Żukowie mijamy dwa ronda- z obu zjeżdżamy drugim zjazdem. W Egiertowie skręcamy w lewo drogą na Przywidz. Dojeżdżamy do Rostoki gdzie skręcamy w lewo na Jodłowno i za chwilę jesteśmy w N.W. Przywidzkiej. Z prawej strony mijamy kościół, później ostry zakręt w prawo i za ciągiem budynków skręcamy w prawo w ulicę Szkolną  (przy przystanku pks i remizie). Po minięciu szkoły skręcamy na rozwidleniu w prawo w ulicę Szczęśliwą i jedziemy tak jak nas droga prowadzi jakieś 1,5 km. Mijamy z prawej strony drewniany dom z jurtą tatarską ( tu będziemy delektować się koncertem gongów) i jedziemy dalej aż znowu po prawej stronie zobaczymy pod lasem drewniany dom kryty strzechą- to Tu.

 

Comments are closed.

Aktualności
Subskrybuj Newsletter

Pokaz slajdów
Archives
Fotki
kaki oliwnik-jadalny stopowiec-himalajski tatarak