Jak pozbyć się depresji naturalnie?

Jak pozbyć się depresji naturalnie, za pomocą pożywienia?

jak pozbyc sie depresji dziurawiec

Coraz więcej ludzi szuka ratunku w pigułkach przepisywanych przez lekarzy na różne swoje dolegliwości. Rynek leków i produktów chemicznych rośnie i nie wiedzieć czemu, wraz z powiększającą się liczbą przyjmowanych chemicznych leków, wciąż dochodzi nam coraz więcej chorób… Spirala tej sytuacji nie w tą co trzeba stronę wiruje…

 

Na szczęście dla przeciętnego „Kowalskiego” pojawiła się moda na zdrową, organiczną żywność. Własne przydomowe czy balkonowe uprawy warzyw, owoców i ziół coraz częściej pojawiają się zarówno w miastach, jak i na wsiach. Pytanie teraz tylko: co uprawiać? Co może nam smakować i jednocześnie wzmacniać i leczyć? Propozycji jest wiele.

Teraz zajmiemy się coraz powszechniej pojawiającą się wśród nawet młodych ludzi depresją. Jak nie dać się wciągnąć w „pigularstwo”?

Jedną z najlepszych roślinnych lekarstw na depresję spotykanych na łąkach (a podobno zakazaną w Polsce) jest stosowany przez nasze babcie od zarania dziejów dziurawiec. Faktycznie pomaga przy stanach depresyjnych, gorszym samopoczuciu. Z przyjemnością stosowany jest u nas w domu. Uwaga: z niektórymi lekami farmaceutycznymi wchodzi w dziwne reakcje, więc nie jest zalecane stosowanie dziurawca bez konsultacji z lekarzem.

Drugą rośliną, która bardzo pomaga w stanach zniechęcenia, depresji, braku energii, gorszego samopoczucia jest krzew z Ameryki Południowej, chętnie pijany w postaci herbatki – yerba mate. Rewelacyjnie stawia na nogi. Zawiera zarówno dużą ilość magnezu, jak i witaminy z grupy B, które powinny być dostarczone organizmowi w pierwszej kolejności w stanach depresji.

Kurkuma – bardzo wysoko cenione panaceum. W badaniach dotyczących stanów depresyjnych porównano jej działanie do znanego Prozaku, tyle tylko, że przyjmowanie kurkumy (oczywiście w umiarkowanych ilościach) nie przynosi nam uszczerbku na zdrowiu, a działa leczniczo i bardzo wszechstronnie.

Orzechy i nasiona – one również zawierają mnóstwo magnezu. Mogą poprawić nastrój stymulując produkcję serotoniny – naturalnej substancji „szczęścia”. Zdrowe tłuszcze poprawiają ogólnie zdrowie i stabilizują cukier we krwi. Polecane jest przegryzanie zamiast chipsów czy innych „wynalazków” np. nasion dyni czy orzechów włoskich lub sprowadzanych z zagranicy orzechów brazylijskich.

Oczywiście źródło depresji ma różne podłoże, a przeciwdziałać temu stanowi należy wszechstronnie. Ruch na świeżym powietrzu dobrze zrobi, spacer z psem, spotkania z przyjaznymi i pozytywnymi ludźmi, drobne i nieskomplikowane zajęcia, po których wykonaniu mamy bezpośrednio widoczny rezultat. Proste rzeczy, które cieszą. Nawet drobne zmiany, które wnoszą świeży powiew.

Jeśli uwierzysz w siebie, moc ziół, naturalnych pokarmów i zaczniesz lepiej się odżywiać, nie będziesz potrzebować aptekarskich recept na swoje dolegliwości. Proponuję poszperać trochę i wyszukać choćby podstawowych informacji, jak radzić sobie w sposób naturalny, sięgając do tego, co mamy pod ręką, czyli np. do domowych przypraw czy ziół na parapecie.

Należy pamiętać, że prawdziwe, naturalne pożywienie, jak sama nazwa wskazuje, pożywia nas i leczy.

 

Comments are closed.

Aktualności

40
Unique
Visitors
Powered By Google Analytics
Subskrybuj Newsletter

Pokaz slajdów
Archives
Fotki
aronia szanta szpinak-z-jamajki tatarak