Festiwal KooPermatywy 2017

67 English

festiwal koopermatywy

Festiwal KooPermatywy 2017 był zorganizowany w ramach Międzynarodowego Dnia Permakultury w dniach 12-14 maja. Festiwal ten został zorganizowany na terenie nowo zakupionego gospodarstwa o obszarze ponad 10ha we wsi Podlodówek. Na 2 tygodnie przed Festiwalem przeprowadziliśmy się tutaj.

Miejsce to po raz pierwszy było przygotowywane do tak dużego wydarzenia, a zaczęliśmy te przygotowania praktycznie od zera z pomocą wielu wolontariuszy i gości, którzy włączyli się cudownie w końcową fazę przygotowań pierwszego dnia festiwalu. Dziękujemy bardzo! Cieszyły nas bardzo takie właśnie reakcje, wspólnotowe działania, bo takiego ducha chcemy promować 🙂

Zaprosiliśmy kilka osób, by poprowadziły warsztaty, prezentacje czy wykłady, ale daliśmy też przestrzeń, jak co roku, by goście mogli się podzielić swoimi pasjami, umiejętnościami, wiedzą czy projektem w tematyce około permakulturowej, tzw. Open Space. Gościliśmy między innymi Bena Lazara, Mariusza Szwagierczaka, Anię Długosz, Andrzeja Młynarczyka, Jarka Stadnika.

3 dni Festiwalu to za mało! Nie wszyscy chętni mogli się wpisać jako prowadzący, po prostu zabrakło czasu i miejsca! Mam nadzieję, że na przyszły rok uda się więcej miejsc warsztatowych przygotować!

Ja, dając gościom jak najwięcej przestrzeni do zaprezentowania się, oprowadziłam po gospodarstwie i opowiedziałam o planach, a także pokazałam zaczątek nowo tworzonego ogrodu, jeszcze wtedy niezbyt imponujących rozmiarów. Razem z Benem poprowadziliśmy spontaniczne spotkanie z tymi, którzy mocno byli spragnieni wiedzy i doświadczeń z zakresu permakultury.

W tym roku mieliśmy muzycznie cudowne tańce na polance w rytmie 5 rytmów, a także dj’a, pieśni ludowe, tańce, granie i śpiewanie przy ogniskach, które paliły się co noc. Oczywiście nie zabrakło także magicznych opowieści Patrycji i Zbyszka! 🙂

Dla relaksu i chwili oddechu gongi, wieczorami filmy autorskie dokumentalne – wspaniałe! Ćwiczenia na polance, wygibasy, liny,  – czego tam nie było? 😉

Festiwal z roku na rok rośnie! Tym razem było ponad 200 osób, a myślę, że może nawet około 300. W przyszłym roku chcielibyśmy, by więcej osób mogło się podzielić z nami swoją wiedzą, pasją, jaką jest permakultura!

Tutaj filmiki z festiwalu:

Zapraszamy na przyszły rok!

Festiwal Koopermatywy był częścią międzynarodowego projektu: “Food Resilience through Biodiversity in Local Communities” finansowanym z NCM.

 

 

Comments are closed.

Aktualności
Subskrybuj Newsletter

Pokaz slajdów
Archives
Fotki
boczniak czeremcha leuzea-szczodrak-krokoszowy truskawka