Festiwal KooPermatywy 2018

…☙ FESTIWAL KOOPERMATYWY 2018 ❧…
W ramach Międzynarodowych Dni Permakultury
International Permaculture Days
25– 27 Maja 2018

Po raz kolejny mamy ogromną przyjemność zaprosić Was w dziką część Polski do wspólnego świętowania Międzynarodowych Dni Permakultury. Ten piękny majowy weekend minie nam pod hasłem KooPermatywy i będzie czasem wypełnionym warsztatami, prezentacjami, wzajemną inspiracją, wykładami, prelekcjami i ciekawymi spotkaniami. Ideą przewodnią będzie sieciowanie, współpraca i kooperacja pomiędzy „zapalonymi permakulturystami” 🙂 oraz tymi, w których ten ogień dopiero płonąć zaczyna. 
Będziemy dzielić się swoim doświadczeniem i pasjami około permakulturowymi, będzie to czas wzajemnej inspiracji, odnajdywaniem podobnych sobie ludzi, jednoczenia się na bazie wspólnych pasji i zainteresowań! 

2018 to dla nas bardzo ważny rok z ogromem pracy przekształcania i rozwijania nowo zakupionego siedliska w Centrum Permakultury .

Na ten rok planujemy więcej działań, które otworzą dla Was możliwości zdobycia praktycznych umiejętności, zarówno w kreowaniu permakulturowego siedliska, jak i tworzenia ekowioskowych społeczności.

Już na 2 tygodnie przed festiwalem zapraszamy na Workcamp, a na wolontariat jeszcze wcześniej! Po festiwalu jesteśmy też otwarci dla osób chętnych pobyć z nami dłużej i przyczynić się do rozwoju Miejsca! 

Trzy dni festiwalu oznaczają więcej wiedzy, zabawy, współpracy, wymiany myśli, umiejętności oraz przebywania w kreatywnej przestrzeni wśród przyjaciół! Chcemy, abyście zobaczyli, jak wiele można zrobić poprzez współdziałanie! A do tego wspaniała jak co roku atmosfera, do stworzenia której nie potrzebujemy “wspomagaczy”!!!
W dzisiejszych czasach nastawionych na indywidualizm warto wracać do pierwotnych, plemiennych, wspólnotowych zachowań, bo jak wiadomo „w kupie siła”!!!

W Programie Festiwalu:
⚛ Prezentacje prelegentów z kraju i zza granicy
⚛ Prezentacje uczestników ich projektów i realizacji okołopermakulturowych
⚛ Wspólne tworzenie zabudowy organicznej
⚛ Warsztaty
⚛ Ogniska
⚛ Koncerty
⚛ Tańce
⚛ Ćwiczenia
⚛ Muzyczne Gaja Session
(etnika i folk)
Storytelling
⚛ Drzewko Wdzięczności

Jest potrzeba!!!
⚛ Organizacji przestrzeni i czasu dla dzieci
⚛ Ławy i stoły do siedzenia
⚛ Wszelkiego rodzaju zadaszenia
⚛ Materiały do budowy
⚛ Rąk do pracy
⚛ Łyżki, kubki, widelce, talerze, itd.
⚛ Lodówka
⚛ Duża kuchnia do gotowania
⚛ Duży kociołek do gotowania na ogniu
⚛ Słoiki
⚛ Krzesła

Hamaki

Proponujemy:
⚛ Ćwiczenia na świeżym powietrzu: joga, tribal fusion i inne
⚛ Codzienne wspólne kręgi
⚛ Tablica ogłoszeń
⚛ Wymiana nasion i sadzonek
⚛ Stoiska: Możliwość sprzedaży przedmiotów wykonanych przez siebie
⚛ Wasz kreatywny udział: Każdy chętny może zaproponować
przed i w trakcie Festiwalu poprowadzenie warsztatu, prezentacji lub twórczego działania, które zapali więcej osób w pozytywnym kierunku. Z chęcią dodamy Cię do programu oraz napiszemy parę miłych słów w oddzielnym poście na wydarzeniu!

Jeśli realizujesz ciekawy projekt permakulturowy, w mieście czy na wsi i masz ochotę zaprezentować swoje miejsce i podzielić się swoimi doświadczeniami – zapraszamy! Proszę o wcześniejszy kontakt na mejla: auramm@wp.pl
Aby zachować swobodę wymiany dla wszystkich.

 

Wstęp, który w pełni pokryje koszty organizacji to 100 zł przy przedpłacie i 110 na miejscu z wyżywieniem (3 posiłki) i polem namiotowym.

Wejściówka jednodniowa to 50zł.

Wpłacając wyższą kwotę, możesz zafundować komuś wstęp! 🙂 Dzięki Twojej wyższej wpłacie, ktoś inny będzie mógł wejść bezpłatnie! Przygotujemy specjalną listę takich wejściówek! Ci, którzy chcieliby skorzystać z tych wejściówek proszę o zgłoszenia by email: auramm@wp.pl Liczy się kolejność zgłoszeń!

Darczyńcom w imieniu obdarowanych serdeczne dzięki!!!

Proponujemy też opcję dla „Włóczykijów” – 30 zł za dzień z 1 posiłkiem, lub za cały festiwal z dwoma posiłkami/dzień 80 zł

Proszę o wpłaty z dopiskiem „KooPermatywy” + nazwisko i imię na konto: 06 2490 0005 0000 4000 1613 4816

 

Posiłki będą przygotowywane dla Was przez Aurelię i naszych wolontariuszy. Przepełnione będą one miłością oraz w jak największym stopniu zdobyczami z naszego ogródka. ZDROWO, ZIELONO I WEGAŃSKO.

Herbatki ziołowe, gorąca woda będzie udostępniona bez ograniczeń!

Sprzedawane będą także produkty i pojedyncze dania na miejscu.

Jeśli dla kogoś pieniądze nie są najlepszą formą wymiany; jest opcja wolontariatu, ale w tym wypadku prosimy o dołączenie do nas minimum 3 dni przed festiwalem i pozostanie minimum 2 dni po. W tym wypadku będziemy prowadzić Magic Hut (zbiórka na jedzonko na zasadzie dobrowolności).


⚛ Miejsca do spania: będzie ograniczona liczba miejsc pod dachem, dlatego prosimy o przywożenie ze sobą namiotów. Postaramy się z wolontariuszami tuż przed festiwalem przygotować na szybko więcej przestrzeni pod dachem dla uczestników Festiwalu.

⚛ Więcej informacji już wkrótce! Jakiekolwiek pytania prosimy kierować pod adres: auramm@wp.pl

Mile widziane darowizny pieniężne na organizację festiwalu na konto: 06 2490 0005 0000 4000 1613 4816

 

Prosimy o nieużywanie “wspomagaczy” na terenie festiwalu i zachowanie trzeźwych umysłów, a także otwartych serc na wiedzę i praktykę permakulturową: o rajskich ogrodach, alternatywnej edukacji, naturalnym budownictwie, energiach odnawialnych, systemach pasywnych, alternatywnej ekonomii, i wielu, wielu innych praktycznych rzeczach, które wspomogą nasze wspólne wzrastanie do większej niezależności!
Ezoteryczne praktyki proszę zostawić na inne festiwale. Tu zajmujemy się tylko i wyłącznie permakulturową i praktyczną stroną mocy!

Comments are closed.

Aktualności
Subskrybuj Newsletter

Pokaz slajdów
Archives
Fotki
boczniak czeremcha leuzea-szczodrak-krokoszowy truskawka