Kalendarz biodynamiczny – Listopad

Kalendarz biodynamiczny – Listopad 2013

Kalendarz biodynamiczny pełniący rolę programu oddziaływania ciał kosmicznych na Ziemię może mieć niezwykle listopad_2013szerokie zastosowanie. Każdego dnia i w każdym momencie siły kosmiczne oddziałują na wszystkie aspekty życia ludzi, społeczności i świata przyrody, dlatego taki kalendarz może nam służyć jako pomoc przy podejmowaniu decyzji dotyczących różnych przedsięwzięć dnia codziennego. W tym sensie kalendarz biodynamiczny spełnia rolę uproszczonego przewodnika astrologicznego. Podpowiada nam jak wykorzystać energie płynące z kosmosu, wpływ słońca i księżyca na przyrodę.

Czerpiąc z podpowiedzi płynących z kalendarza, można go zastosować przy planowaniu tak banalnych czynności jak: farbowanie włosów, sprzątanie, wybór dnia do napisania tekstu artykułu, wizyty u dentysty, jak również przy wyznaczaniu sprzyjającego dnia dla planowanej podróży.

Podczas ubywającego Księżyca na przykład korzystnie jest zaplanować wszelkie czynności, które wymagają od nas wysiłku fizycznego, czy dotyczące pielęgnacji ciała. Czas przybywającego Księżyca sprzyja dokonywaniu poważniejszych decyzji, leczeniu się, regeneracji naszych sił.

Kalendarz biodynamiczny w rolnictwie, ogrodnictwie stosujemy do wszelkich upraw, zarówno w naszych przydomowych ogródkach, jak i tych o większej skali. Może znaleźć on także zastosowanie w uprawie na parapetach, balkonach,  tarasach, oranżeriach, wszędzie tam, gdzie mamy odrobinę ziemi pod uprawę roślin.IMGA0001

W ogrodzie kalendarz biodynamiczny pomocny jest dla harmonijnej współpracy naszych działań w zgodzie z naturalnymi cyklami przyrody, sił kosmosu. W danym dniu cyklu siły te wspomagają wzrost poszczególnych części roślin: korzeń, liść, owoc, kwiat. Dostosowując nasze działania i prace do tych rytmów i sił możemy osiągnąć lepsze rezultaty w uprawie.

Oczywiście na te rezultaty wpływ będą miały też pozostałe czynniki i warunki, jakie zapewnimy roślinom w ich wzroście. Ważne jest, czy odpowiednio dobraliśmy rośliny do stanowiska, warunki glebowe i atmosferyczne, jak również nasze wszelkie zabiegi wzmacniające, odchwaszczające, ochronne – bazujące tylko i wyłącznie na organicznych, naturalnych, biodynamicznych preparatach.

Łączenie odpowiednich technik uprawy z wykorzystaniem energii płynących z kosmosu umożliwia zdecydowanie lepsze rezultaty w uprawie roślin. Możemy liczyć wówczas na zdrowsze, pełne składników mineralnych i wartości odżywczych warzywa i owoce, wolne od chorób i szkodników.

image001

 

 

Comments are closed.

Aktualności

66
Unique
Visitors
Powered By Google Analytics
Subskrybuj Newsletter

Pokaz slajdów
Archives
Fotki
aronia szanta szpinak-z-jamajki tatarak