Warsztaty Permakultury

Warsztaty Permakultury

w Sidzinie, na południe od Krakowa

18-19 kwietnia

baner_permakultura_2015

Zapraszamy serdecznie na trzecią edycję wiosennych Warsztatów PERMAKULTURY, które odbędą się w dniach 18-19 kwietni br. w Gospodarstwie Ekologiczno-Kulturalnym FREEDOM w Sidzinie (75km na południe od Krakowa).

Termin: 18-29 kwietnia 2015r., wolne miejsca

Jak co roku warsztaty poprowadzą: Monika Podsiadła oraz Andrzej Młynarczyk – wieloletni eksperci z dziedziny tworzenia oraz uprawiania ogrodów metodą permakultury. Polscy permakultrowi pionierzy. Gospodarze oraz właściciele jednego z najdłużej uprawianego permakulturowego ogrodu w Polsce.

Głównym tematem warsztatów będą permakulturowe sposoby zakładania ogrodu, a także przygotowanie do tegorocznego sezonu. Zapoznacie się także z teorią i praktyką projektowania siedliska permakultury. Porozmawiamy o etyce permakultury i jej holistycznych podstawach. Zastanowimy się wspólnie jak przygotować się i otoczenie do zmieniających się raptownie warunków naszego życia.

Permakultura jest alternatywną wizją cywilizacji opartej na współpracy i poszanowaniu praw Natury. Na każdym poziomie ideologii i praktyki prowadzi do głębokiej refleksji i analizy warunków w jakich funkcjonujemy jako społeczności. Owocuje to możliwością zbudowania cywilizacji bez konkurencji, przemocy, zachłanności i wojen…
Żyjemy na przełomie cywilizacji – przechodzimy z systemu eksploatacji ziemi i jej zasobów do kultury współpracy i harmonijnego rozwoju, dążenia do samowystarczalności.

Permakultura, czyli trwała, stabilna kultura jest projektowaniem i realizacją małych, rodzinnych systemów produkcji żywności, oraz tych w większej skali, jak: osady, ekowioski, wspólnoty, przedmieścia i małe miasta. Realizuje swoje cele w zgodzie i kooperacji z Naturą, światem roślin i zwierząt. Dąży do prostych rozwiązań nie wymagających skompilowanych technologii oraz wielkich nakładów energii w myśl zasady: „to co otrzymujemy ze środowiska naturalnego powinniśmy zwrócić z nadwyżką”. Zamiast zubażać zasoby naturalne powinniśmy je pomnażać.
Ponadto w zależności od czasu i warunków pogodowych oraz organizacyjnych: kino pod gołą chmurką na temat permakultury i nie tylko, integracyjne spotkania przy ognisku.

Cena: 220zł od osoby za:
– udział w dwudniowych teoretyczno-praktycznych warsztatach
– nocleg na polu namiotowym lub warsztacie ogrzewanym piecem kaflowym
– dwie obiadokolacje, gorące oraz zimne napoje

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest mailowe przesłanie zgłoszenia na adres biuro@sfreedom.org do 11 kwietnia br. oraz wpłata całości kwoty na dane przesłane drogą mailową w odpowiedzi na przesłane zgłoszenie.

W przypadku nie zebrania odpowiedniej ilości uczestników warsztatów zaliczki zostaną zwrócone w przeciągu 7 dni od daty organizacji warsztatów.

Abyśmy mogli się wspólnie spotkać i razem zadziałać potrzebujemy min. 10 zdeklarowanych w 100% uczestników warsztatów. Będziemy wdzięczni za pomoc w rozpowszechnieniu informacji na temat warsztatów.:) 

JAK DOJECHAĆ ?

Sidzina znajduje się 75km na południowy zachód od Krakowa w woj. małopolskim, w powiecie suskim.

AUTEM > dojechać można kierując się z Krakowa na Zakopiankę trasą czerwoną nr 7 w kierunku Zakopanego. Po około 60km na światłach w Skomielnej skręć w prawo czerwoną trasą 28 w kierunku Wadowic. Po około 7,5km dojedziesz do Jordanowa. W Jordanowie na światłach skręć w lewo i kieruj się przez Toporzysko do Sidziny. W Sidzinie na pierwszym większym skrzyżowaniu z znakiem STOP skręć w lewo i jedź około 300m aż po prawej stronie zobaczysz dużą czerwono białą kapliczkę u podstawy kwadratową a u góry okrągłą. Przy niej skręć drogą asfaltową w prawo. Następnie po około 100m skręć w pierwszy możliwy skręt w prawo. Po około 50m będziesz już na miejscu widząc przed sobą stary drewniany płot z kamienistym zjazdem w dół. To Tu 🙂 W razie problemów dzwoń do Jarka.

BUSEM lub PKSem > Aby dojechać do Sidziny najlepiej kierować się na Kraków a stamtąd busem lub PKSem do Jordanowa. Aktualne rozkłady jazdy z Krakowa do Jordanowa znajdziesz na www.e-podroznik.pl Kiedy dojedziesz do Sidziny na Rynku Głównym przy komisariacie policji odjeżdżają busy do Sidziny. Kup bilet do Sidziny na przystanek Rola Gorylowa i tam proszę wysiądź.:) Z przystanku będzie widać dużą czerwono-białą kapliczkę u podstawy kwadratową a u góry okrągłą. Przy niej skręć drogą asfaltową w prawo. Następnie po około 100m skręć w pierwszy możliwy skręt w prawo. Po około 50m będziesz już na miejscu widząc przed sobą stary drewniany płot z kamienistym zjazdem w dół. To Tu:) W razie problemów dzwońcie do Jarka.  

Comments are closed.

Aktualności
Subskrybuj Newsletter

Pokaz slajdów
Archives
Fotki
morwa oman-wielki rabarbar-kwiat szpinak-krzaczasty