Warsztaty Permakultury w holistycznym ujęciu

Warsztaty Permakultury w holistycznym ujęciu

Pojęcie Permakultury w holistycznym ujęciu. Permakultura jako stała kultura, która nie posiada w sobie zalążków destrukcji, w odwrotności do agresywnej, opartej na konkurencji cywilizacji konsumpcyjnej. Podstawowym przesłaniem permakultury jest współpraca i kooperacja człowieka z naturą, światem zwierząt i roślin. Człowiek i jego aktywność nie musi być przeciwstawiany naturze – przeciwnie – najgłębsze warstwy jego świadomości są ściśle powiązane z najgłębszymi siłami harmonii kosmosu. W ten sposób nie rozdzielając człowieka od natury dochodzimy do pełnej jego psychologicznej integracji, stanu spokoju i pogodzenia z tak zwanym zewnętrznym światem. Takie warunki wewnętrznego spełnienia stwarzają nowy, holistyczny wymiar etyki.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Permakultura postuluje 3 główne etyczne zasady wszelkich swoich praktyk:

  1. Dbałość o ziemię

  2. Dbałość o ludzi

  3. Dzielenie się nadprodukcją (sprawiedliwy podział dóbr)

Wszelkie praktyki permakultury są nieinwazyjne i pozbawione przemocy. Przywracają pierwotne prawa wszelkich istot do wolnej, szczęśliwej egzystencji. Człowiek nie musi być elementem dysharmonii w naturze i swoją działalnością nie musi siać zniszczenia tak, jak dzieje się to do tej pory. Rozumiejąc, że wszystko jest powiązane ze wszystkim, że wszystko jest całością, a ta całość jest w nim samym człowiek bierze z powrotem odpowiedzialność za swoje czyny, zachowuje się twórczo i zamiast eksploatować, zubażając ziemię, może ją wzbogacać odkrywając na nowo swoje najgłębsze ponadczasowe przeznaczenie.

Więcej o wydarzeniu znajdziesz również na:

https://www.facebook.com/events/510951745627011/

http://cs.unlimitedgroup.pl/europejski-festiwal-smaku-wydarzenia/107.html

Wszystkie wydarzenia w ramach EFS są BEZPŁATNE, ze względu na wielkość sal OBOWIĄZUJĄ ZAPISY. Prosimy o podanie imienia, nazwiska, numeru telefonu, miasta, adresu e-mail i tytułu warsztaty czy wykładu w którym chcesz wziąć udział i przesłanie info na e-mail: biuro@unlimitedgroup.pl

 

 

Comments are closed.

Aktualności
Subskrybuj Newsletter

Pokaz slajdów
Archives
Fotki
malwa orlik rabarbar-kwiat soczewica-beluga