Warsztaty Permakultury 2013 – Urban Gardening I

                          Warsztaty Permakultury 2013 – Urban Gardening I

                                                        Podniesione Grządki

Zapraszamy serdecznie na pierwsze w tym roku warsztaty z cyklu Urban Gardening – Miejskiej Permakultury. Tematem przewodnim tego spotkania będzie projektowanie i budowanie permakulturowych, podniesionych, gorących grządek.
 
Na warsztatach dowiemy się czym jest permakultura i w jaki sposób realizuje swój cel przywrócenia równowagi między działalnością człowieka, a naturalnym środowiskiem. Permakultura jest częścią nowej holistycznej kultury, która bazuje na zrozumieniu związków i połączeń pomiędzy wszystkimi elementami postrzeganego przez nas świata. Zrozumienie natury tych połączeń przywraca przede wszystkim harmonię i spokój w nas samych, a następnie harmonia ta rozszerza się na środowisko w którym żyjemy. Takim środowiskiem może być nasz ogród, nasz dom, nasze miejsce pracy czy zabawy, nasze miasto.
Praktycznym, wiodącym tematem warsztatów będzie: zaprojektowanie i wykonanie podniesionych, ciepłych grządek permakulturowych.
Podniesione grządki to metoda uprawy warzyw i ziół bardzo przydatna w środowisku miejskim, gdzie zwykle dysponujemy niewielkim terenem na posadzenie roślin a warunki glebowo-klimatyczne pozostawiają wiele do życzenia.
Podniesione grządki zapewniają roślinom jadalnym lepsze warunki wzrostu, więcej miejsca pod uprawę, cieplejszą, zdrowszą glebę oraz ograniczają konkurencję o składniki pokarmowe i wodę z innymi roślinami występującymi w miastach. Poszerzamy tym samym przestrzeń i czas rozwoju i plonowania roślin jadalnych.
W czasie warsztatu każdy z nas dotknie ziemi z nową wrażliwością i chociaż w drobnym, ale na pewno znaczący stopniu przyczyni się do uzdrowienia siebie i relacji z
Naturą

W programie warsztatów teoria i praktyka w zakresie następujących zagadnień:

1. Wstęp do permakultury
2. Holistyczna wizja otaczającego nas świata
3. Omówienie metod i zasad upraw permakulturowych
4. Projektowanie podniesionych grządek i nasadzeń
5. Przygotowanie materiałów i roślin
6. Budowa grządek i sadzenie roślin
7. Różne metody kompostowania i nawożenia podniesionej grządki

Kontakt: permakultura.com.pl, auramm@wp.pl, 692325054, 602470474
 

Miejsce warsztatów
650 metrowy ogród przydomowy. Część teoretyczna wraz z prezentacją multimedialną odbędzie się w domu, który znajduje się w tym ogrodzie.

Nocleg
Uczestnicy spoza Warszawy będą mogli skorzystać z dużego pokoju gościnnego i sąsiadującej z nim łazienki. Trzeba zabrać własne karimaty i śpiwory oraz ręczniki. Można przyjechać już w piątek, 10 maja. Opłata 10 zł od osoby.

Koszt warsztatów
250 zł (w tym narzędzia i materiały potrzebne w trakcie warsztatów)

Rezerwacja miejsc
Planujemy 25 miejsc na warsztatach.
Prosimy o rezerwację swojego miejsca do dnia 20 kwietnia 2013 r. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: walkingmeadow@gmail.com

Co ze sobą wziąć?
Prosimy wziąć ze sobą dobry nastrój, rękawice do pracy w ogrodzie, nasiona i sadzonki na wymianę.

 

Comments are closed.

Aktualności
Subskrybuj Newsletter

Pokaz slajdów
Archives
Fotki
p12208971 roszponka urawina ywokost