Warsztaty Permakultury

Warsztaty Permakultury!

 

Zapraszamy serdecznie na jesienne warsztaty permakultury, które odbędą się w dniach 16-18 sierpnia w Gospodarstwie Ekologiczno-Kulturalnym FREEDOM w Sidzinie (75km na południe od Krakowa).

plakat_3

Głównym tematem warsztatów będą permakulturowe sposoby zakładania ogrodu, a także przygotowanie go do zimy. Zapoznacie się także z teorią i praktyką projektowania siedliska permakultury. Porozmawiamy o etyce permakultury i jej holistycznych podstawach. Zastanowimy się wspólnie jak przygotować się i otoczenie do zmieniających się raptownie warunków naszego życia.

Permakultura jest alternatywną wizją cywilizacji opartej na współpracy i poszanowaniu praw Natury. Na każdym poziomie ideologii i praktyki prowadzi do głębokiej refleksji i analizy warunków w jakich funkcjonujemy  jako społeczności. Owocuje to możliwością zbudowania cywilizacji bez konkurencji, przemocy, zachłanności i wojen…

Żyjemy na przełomie cywilizacji – przechodzimy z systemu eksploatacji ziemi i jej zasobów do kultury współpracy i harmonijnego rozwoju, dążenia do samowystarczalności.

Permakultura, czyli trwała, stabilna kultura jest projektowaniem i realizacją małych, rodzinnych systemów produkcji żywności, oraz tych w większej skali, jak: osady, ekowioski, wspólnoty, przedmieścia i małe miasta. Realizuje swoje cele w zgodzie  i kooperacji z Naturą, światem roślin i zwierząt. Dąży do prostych rozwiązań nie wymagających skompilowanych technologii oraz wielkich nakładów energii w myśl zasady: „to co otrzymujemy ze środowiska naturalnego powinniśmy zwrócić z nadwyżką”. Zamiast zubażać zasoby naturalne powinniśmy je pomnażać.

Ponadto w zależności od czasu i warunków pogodowych oraz organizacyjnych: kino pod gołą chmurką na temat permakultury i nie tylko, integracyjne spotkania przy ognisku oraz kąpiele w przepływającej przez gospodarstwo FREEDOM rzece Ciśniawka, mini warsztaty z wypasania i dojenia kóz oraz wypiekania chleba domowymi metodami oraz wiele więcejJ

Prosimy o przywiezienie ze sobą: śpiworów, namiotów, karimat, nasion na wymianę, rękawic, odpowiedniego obuwia oraz ubrania do pracy w ogrodzie, instrumentów muzycznych.
Dobry humor i otwarte serce mile widziane J

Warsztaty poprowadzą:
Monika Podsiadła oraz Andrzej Młynarczyk wieloletni eksperci z dziedziny tworzenia oraz uprawiania ogrodów metodą permakultury. Polscy permakultrowi pionierzy. Gospodarze oraz właściciele jednego z pierwszych najstarszych ogrodów permakulturowych w Polsce.

Koszt ogółem: 300zł/osoba, + 50 zł całodniowe wyżywienie wegańskie (lub wege produkty do wspólnego gotowania).Nocleg na polu namiotowym wliczony w cenę.

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest mailowe przesłanie zgłoszenia na adres biuro@sfreedom.org oraz przelanie zaliczki w wysokości 100zł na dane podane poniżej:

Jarosław Stadnik
mBank: 69 1140 2004 0000 3602 7434 7904

W przypadku nie zebrania odpowiedniej ilości uczestników warsztatów zaliczki zostaną zwrócone w przeciągu 7 dni od daty organizacji warsztatów.

Abyśmy mogli się wspólnie spotkać i razem zadziałać potrzebujemy min. 5 zdeklarowanych w 100% uczestników warsztatów. Będziemy wdzięczni za pomoc w rozpowszechnieniu informacji na temat warsztatów.:)

Kontakt do organizatora warsztatów: biuro@sfreedom.org, Tel. 791 53 02 04, www.sfreedom.org
Kontakt do prowadzących warsztaty: auramm@wp.pl, Tel. 692325054, www.permakultura.com.pl

Comments are closed.

Aktualności
Subskrybuj Newsletter

Pokaz slajdów
Archives
Fotki
kaki oliwnik-jadalny stopowiec-himalajski tatarak