Warsztat budowy outdorowej akumulacyjnej pieco-kuchni

 

Warsztat budowy outdorowej akumulacyjnej pieco-kuchni i pieca na pizzę

28 kwietnia – 3 maja 2018

Miejsce: Ogrody Permakultury – Podlodówek

Zapraszamy na praktyczne warsztaty budowania pieco-kuchni akumulacyjnej wraz z piecem na pizzę oraz piecem rakietowym z ławą grzewczą (jeśli zdążymy).  Cały kompleks piecowy, łącznie z blatami i ławą grzewczą ma przybrać organiczny kształt ślimaka i ma być zadaszony i połączony z żyjącym drzewem.

Przewidujemy 3 wykłady dotyczące budowy różnego typu pieców, dotyczące tego projektu i technik budowlanych. Omówione zostaną piece akumulacyjne, rakietowe, rakietowe z paleniskiem Kuzniecova i inne.

W programie oprócz zajęć czysto praktycznych i teoretycznych związanych z budową, planujemy dodatkowo zajęcia w permakulturowym ogrodzie dla chętnych i oprowadzenie po nowo tworzonym Centrum Permakultury.

Możliwe jest także zorganizowanie ogniska, wspólnego muzykowania, inspirującego pokazu zdjęć budynków  w alternatywnych technologiach, a także prezentacje na temat permakultury.

Warsztat poprowadzi:

Ryszard Buczek, zdun właściciel firmy www.earthandfire.pl, oferuje budowę pieco-kominków akumulacyjnych, pieców rakietowych, pieców Kuzniecova. Od wielu lat realizuje indywidualne projekty, dopasowując je do potrzeb klienta. Rysiek zajmuje się również budową i montażem kominów, pieców z DGP, z wężownicą, z ławą grzewczą. Ryszard Buczek to bez wątpienia jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich, alternatywnych zdunów działających i urodzonych na terenie Polski.

Na warsztat zaprasza:

Monika Podsiadła, prekursorka permakultury w Polsce, inicjatorka Ogrodów Permakultury, ogrodniczka, stawiająca na praktykę nauczycielka i projektantka permakultury, poszukiwaczka harmonijnych, praktycznych i prostych rozwiązań zgodnych z Naturą. Posiada ponad 20 lat doświadczeń w tworzeniu modelowego siedliska permakulturowego i ogrodów, a także pomaga innym w spełnianiu ich marzeń o swoim permakulturowym „raju”. Współautorka pierwszej autorskiej książki w Polsce dotyczącej permakultury pt.: „Ogrody Permakultury. Dotknąć Ziemi” (zobacz fragment książki). Obecnie marzy jej się utworzenie Centrum Permakultury w Podlodówku.

Koszt udziału: 800zł za cały warsztat (za 5 dni + ewentualny nocleg z 27-go na 28-go lub  500zł za 3 dni. Jeśli będzie nas powyżej 8 osób podane ceny mogą stopnieć…

W tej cenie zapewniamy również pełne wyżywienie wege, w części z permakulturowego ogrodu lub lokalnych źródeł, nocleg we własnych namiotach, na hamaku, w domu, na sianie lub pokoju z łóżkiem piętrowym.
Prosimy o przedpłatę w wysokości 300zł, które będzie zarazem potwierdzeniem Państwa uczestnictwa. W tytule przelewu prosimy umieścić: piec akumulacyjny. Przedpłata jest zwrotna do 5 dni przed wydarzeniem, po tym terminie pozwalamy sobie ją zostawić na poczet organizacji warsztatów. Gdyby się zdarzyło, że my odwołamy warsztaty, przedpłata jest w całości zwracana.

Zgłoszenia przyjmujemy do 25 kwietnia  na mejla: auramm@wp.pl

Prosimy o przywiezienie dostosowanego do pogody roboczego ubrania!
No i oczywiście liczymy na piękną aurę, zapał do praktyki i pogodę ducha uczestników!

W nowym miejscu, w Podlodówku planujemy wiele działań w ogrodzie (powiększamy go i nasadzamy na maxa!), przygotowania do festiwalu www.koopermatywy.pl, prace remontowe z ekologicznymi materiałami, budowę szklarni i ścian w technologii glina-słoma, cordwood, konstruowanie prysznicy solarnych, budowę pieca na zewnątrz do gotowania i pizzy i itd.

Zapraszamy!

 

 

Comments are closed.

Aktualności
Subskrybuj Newsletter

Pokaz slajdów
Archives
Fotki
p12208971 roszponka urawina ywokost