Uprawiam Ogródek

Uprawiam ogródek

Permakultura – Czas zmian

Właśnie dotarła do nas nasza niewielka publikacja książkowa, którą będziemy rozdawać u nas, na spotkaniach, warsztatach – wszędzie tam, gdzie się pojawimy reprezentując Permakulturę. “Uprawiam ogródek” nie jest pierwszą publikacją permakulturową do której wydania się przyczyniliśmy.

Myślę, że już na początku 2014 roku ukaże się nasza obszerna książka dotycząca uprawy ogrodów wg. metod permakultury, w zgodzie z Naturą.

Tytuł: “Ogrody Permakultury, Dotknąć Ziemi”.

P1410309

Oto jaki komentarz dostaliśmy:

“Twój artykuł jest bardzo poruszający. Ja, podobnie jak Ty czuję potrzebę zmian w tym właśnie kierunku o którym piszesz. Spotykam się z różnymi ludźmi i część o dziwo widzi, że trzeba żyć bliżej natury. Są więc szanse, że ludzie się ockną.

Niestety wiele ludzi nadal nie widzi związku natury z ich samopoczuciem i zdrowiem. Są uwikłani w kredyty, ciężką pracę i utrzymują coś, co nazywają “kulturalne życie w mieście”, a reszta to coś gorszego. Dzieci nie widzą rodziców często cały dzień, dzieci już kilkumiesięczne są oddawane do żłobka, bo przecież pieniądze są potrzebne. Głównymi źródłami wiedzy dla dzieci są szkoła, babcie, Internet. Nie ma kultury rodzinnej. Rodzice wiecznie się spieszą. Uważają, że dbanie o dzieci, to puszczanie do szkoły i prowadzenie do lekarza, podawanie leków i oczywiście zapewnienie bytu materialnego.
Wszystko jest powywracane do góry nogami. Zauważam to zwłaszcza, kiedy staram się innych rodziców przekonać, żeby nie podawali swoim dzieciom cukru i innych chemicznych rzeczy. Rodzice uważają, że odżywiają zdrowo swoje dzieci – co nie przekłada się jednak na zdrowie ich dzieci. Ludzie wierzą, że dając dziecku sok z kartonu, dają mu witaminy i zdrowo je odżywiają. Aby być bardziej wiarygodną, zaczęłam studia z dietoterapii w Lublinie. Mam nadzieję, że to pomoże mi zmieniać świat na lepszy.
Pozdrawiam
Asia”

Comments are closed.

Aktualności

66
Unique
Visitors
Powered By Google Analytics
Subskrybuj Newsletter

Pokaz slajdów
Archives
Fotki
aronia szanta szpinak-z-jamajki tatarak