Projektowanie kopuły geodezyjnej

Kopuła ma proporcje Ziemi. Nawiązują ona do siatki geomancyjnej, doskonałych proporcji Planety. Składa się z sześciokątów i pięciokątów, a w środku są regularne, równoboczne trójkąty.

W takiej kopule doskonale przemieszcza się energia. Jest to przestrzeń sferyczna, w której człowiek bardzo dobrze się czuje, zdecydowanie lepiej niż w kubaturach prostokątnych, ortogonalnych. Kopuła to forma naturalna, bardzo często występująca w przyrodzie.

Kula, sfera wyraża pełnię, całość, doskonałość. Zawiera w sobie najwięcej przestrzeni w najbardziej ekonomiczny sposób. Dlatego między innymi ciecz przybiera formę kropli, kuli.

Kula jest najbardziej stabilną strukturą, ponieważ daje się toczyć, nigdy się nie przewraca. Struktura sferyczna nie ma podziałów takich jak góra dół, jest multiwymiarowa.

Kopułę można użytkować na wiele sposobów. Można w niej zamieszkać, uprawiać ogród, trzymać zwierzęta, otworzyć to miejsce na różne spotkania, festiwale. Od nas zależy, które pomysły na kopułę będziemy chcieli zrealizować.

Projektujemy i przygotowujemy materiały na kopułę geodezyjną.

Comments are closed.

Aktualności
Subskrybuj Newsletter

Pokaz slajdów
Archives
Fotki
echinacea nastrucja oliwnik-jadalny oregano