Myśl globalnie, działaj lokalnie!

Propozycje dzięki którym każdy może zrobić coś pozytywnego w miejscu, gdzie mieszkasz:

Odnawiaj glebę metodami organicznymi, kompostuj odpady, używaj biologicznej oczyszczalni ścieków, zredukuj rozsądnie swoje potrzeby, stosuj recykling i niczego pochopnie nie wyrzucaj.

Oszczędzaj wodę i elektryczność, używaj baterii słonecznych i energii wiatru, z rzeczy których potrzebujesz co możesz wykonuj sam: ubrania, zabawki, proste narzędzia.

Reperuj co się da i ucz się jak to robić.

Uprawiaj duży ogród warzywny, sam rób zapasy na zimę, staraj się być samowystarczalny.

Używaj komputera do pozytywnej działalności. Pisz pozytywne maile do wszystkich, dziel się swoją wiedzą, wysyłaj listy do lokalnych gazet i wydawnictw, urzędów gmin, służb lokalnych i reprezentacji społecznych, władz miasta, starostów, wojewodów, do rządu i prezydenta, ministerialnych gabinetów i zarządów…

Czy łapiesz o co chodzi?

Edukuj siebie i innych, inicjuj fora i spotkania, wiece, dobijaj się do fundacji, bierz udział w protestach i dyskusyjnych grupach, lokalnych celebracjach i zdarzeniach.

Bądź aktywistą!

Otwarcie przemawiaj do swoich dzieci, przyjaciół, dziel się szczerze swoimi poglądami i ideami, dyskutuj je, szukaj wraz z innymi pozytywnych rozwiązań dla problemów społecznych i środowiska.

Bądź silny, wymagaj aby twoje [prawa były przestrzegane i respektowane, przez co przysłużysz się wszystkim – ale też bądź uprzejmy, grzeczny i dyplomatyczny.

Proś lokalnych sklepikarzy, aby sprowadzali zdrowe, naturalne produkty, sam ich używaj i namawiaj do nich swoich przyjaciół.

Włączaj się do grup i stowarzyszeń, bądź aktywny w swojej najbliższej społeczności, wspieraj lokalne akcje dobroczynne.

Dziel się z ludźmi pożywieniem i swoimi niepotrzebnymi rzeczami, reperuj zużytą odzież.

ŻYCZ SOBIE I INNYM JAK NAJLEPIEJ!

 

 

www.members.aol.com

 

Comments are closed.

Aktualności
Subskrybuj Newsletter

Pokaz slajdów
Archives
Fotki
czeremcha lubczyk rokitnik stewia