KooPermatywy Festiwal 2020

Zaczynamy 12 czerwca o godzinie 14.00 do 14 czerwca!!!

Miejsce: Edukacyjne Centrum Ogrody Permakultury w Podlodówku

Mamy przyjemność zaprosić Was w dziką, wschodnią część Polski do wspólnego świętowania Międzynarodowych Dni Permakultury i tworzenia Permanentnej Kultury!

Ten piękny czerwcowy weekend minie nam pod hasłem: KooPermatywy i będzie czasem wypełnionym warsztatami, prezentacjami, wzajemną inspiracją, wykładami, prelekcjami, ciekawymi spotkaniami, rozmowami przy ognisku, wspólnymi ćwiczeniami ale i dobrą muzyką.

Ideą przewodnią będzie sieciowanie, współpraca i kooperacja pomiędzy „zapalonymi permakulturystami”, budowniczymi Nowej Ziemi oraz tymi, w których ten ogień dopiero płonąć zaczyna.

Będziemy dzielić się swoim doświadczeniem i pasjami około permakulturowymi, będzie to czas wzajemnej inspiracji, odnajdywania podobnych sobie ludzi, jednoczenia się na bazie wspólnych pasji i zainteresowań.

Na ten rok planujemy więcej działań, które otworzą dla Was możliwości zdobycia praktycznych umiejętności, zarówno w kreowaniu permakulturowego, samowystarczalnego siedliska, jak i tworzenia ekoosad.

Trzy dni festiwalu to więcej wiedzy, zabawy, współpracy, wymiany myśli, umiejętności oraz przebywania w kreatywnej przestrzeni wśród przyjaciół!

Chcemy, abyście zobaczyli, jak wiele można zrobić poprzez współdziałanie! A do tego wspaniała jak co roku atmosfera, do stworzenia której nie potrzebujemy „wspomagaczy”!

⚛ Już od 29 maja zapraszamy na Workcamp, a na wolontariat nawet teraz!
Po festiwalu jesteśmy też otwarci na osoby chętne pobyć z nami dłużej i przyczynić się do rozwoju Miejsca!

W dzisiejszych czasach nastawionych na indywidualizm warto wracać do pierwotnych, plemiennych, wspólnotowych zachowań, bo jak wiadomo „w kupie siła”! 🙂

⚛ Czas:
Festiwal trwa tym razem trzy dni od 12 do 14 czerwca. Jest możliwość przyjechania wcześniej. Poniżej znajdziesz więcej info na ten temat!
Na 2 tygodnie przed festiwalem zapraszamy na Workcamp, a na wolontariat jeszcze wcześniej.

⚛ Wasz kreatywny udział:
* Każdy chętny może zaproponować przed i w trakcie Festiwalu poprowadzenie warsztatu, prezentacji lub twórczego działania, które zapali więcej osób w pozytywnym kierunku. Z chęcią dodamy Cię do programu oraz napiszemy parę miłych słów w oddzielnym poście na wydarzeniu, jeśli odpowiednio wcześniej zadeklarujesz swój aktywny udział!

* Jeśli realizujesz ciekawy projekt permakulturowy, w mieście czy na wsi i masz ochotę zaprezentować swoje miejsce i podzielić się swoimi doświadczeniami – zapraszamy! Proszę o wcześniejszy kontakt na maila: auramm@wp.pl

* Jeśli masz ochotę postawić swoje stoisko na KooPermatywach, napisz trochę o swojej działalności w mailu do nas: auramm@wp.pl

* Jeśli jesteś artystą, tworzysz sztukę, instalacje i chcesz pokazać się szerszej publiczności, zapraszamy do współpracy! Pisz proszę na: auramm@wp.pl

* Jeśli masz ochotę zorganizować trochę przestrzeni dla dzieci, poprowadzić dla nich warsztaty proszę o kontakt: auramm@wp.pl

⚛ Wyżywienie:
* Posiłki będą przygotowywane dla Was przez Marcina Wygockiego, przez Was i naszą ekipę. Przepełnione będą one Miłością oraz w jak największym stopniu zdobyczami z naszego ogródka. ZDROWO, ZIELONO I WEGAŃSKO.

* Herbatki ziołowe, gorąca i zimna woda będzie udostępniona bez ograniczeń! Nie przywoźcie proszę plastikowych butelek!

* Dostępne będą pojedyncze dania na miejscu.
* Plany są też na odpalanie wieczorem pieca na pizzę! 🙂 Z Waszą pomocą na pewno się to uda! 🙂

W czasie festiwalu:

⚛ Festiwal w wersji CAMP : będzie ograniczona liczba miejsc pod dachem, dlatego prosimy o przywożenie ze sobą namiotów. Obecnie dysponujemy namiotem wojskowym, stodołą, domkiem – tam głównie możemy Was ulokować. Możliwy jest też nocleg w agroturystyce w pobliżu. W tej sprawie prosimy o kontakt lub samodzielne znalezienie noclegu.

* Dobrze jest przywieźć ze sobą sztućce, talerze, kubki, ciepłe ubrania, śpiwory, latarki, karimaty, koce, a także instrumenty do gry.

* Na miejscu korzystamy z kompostowych toalet, toalet obozowych.

* Zapewniamy dostęp do pryszniców solarnych, pasywnych, ale przy takiej ilości ludzi, nie zapewniamy ciepłej wody. Na miejscu są też stanowiska do mycia ze zlewem.

* Dzieci: w planie mamy zorganizowanie przynajmniej części dnia zajęć dla dzieci. Zapraszamy rodziców do czynnego udziału w tej części programu i własnych inicjatyw. My postaramy się przygotować przyjazną przestrzeń dla maluchów.

* Zakupy i wymiana: będzie możliwość zaopatrzenia się w cudne rękodzieło lub wegańskie smakołyki, naturalne kremy, ziołowe cudeńka, nasiona, sadzonki, książki i inne różności. Przywieź ze sobą więcej gotówki, by wesprzeć naszych wystawców tworzących alternatywne źródła utrzymania! Skorzystasz Ty, jak i oni! 🙂
* Zachęcamy również do przywiezienia ze sobą rzeczy do oddania, na pewno na miejscu ktoś się z nich ucieszy!
* My się ucieszymy np. z talerzy, kubków, kołder, karimat, kocy, dywanów, kuchni gazowej lub płyty, doniczek, różnych materiałów budowlanych lub jeśli dysponujesz wolnym czasem, sprzętem budowlanym, gotówką lub chcesz w inny sposób dołożyć swoją cegiełkę – serdecznie zapraszamy!

* Psy: możliwe jest zabranie ze sobą spokojnych psów, najlepiej mieć przy sobie również kaganiec. Prosimy o ich dopilnowanie, lub/i trzymanie ich na smyczy. Mamy 2 duże psy na terenie. Każdy odpowiada za zachowanie swojego psa.

* Prosimy o nieużywanie „wspomagaczy” na terenie festiwalu i zachowanie trzeźwych umysłów, a także otwartych umysłów i serc na wiedzę i praktykę permakulturową: o rajskich ogrodach, alternatywnej edukacji, naturalnym budownictwie, energiach odnawialnych, systemach pasywnych, alternatywnej ekonomii, i wielu, wielu innych praktycznych tematach, które wspomogą nasze wspólne wzrastanie do większej niezależności!

* Na terenie festiwalu nie używamy żadnych środków odurzających ani nie stosujemy praktyk religijnych czy ezoterycznych. Tu zajmujemy się tylko i wyłącznie permakulturową i praktyczną stroną mocy!

⚛ Aby zachować swobodę wymiany dla wszystkich…
* Wstęp, który pokryje koszty organizacji Festiwalu (rozbudowa infrastruktury, wyżywienie i nocleg dla wykonawców i załogi wraz z wolontariuszami, prąd, woda, zwroty podróży dla niektórych artystów, nagłośnienie, śmieci, itd.) – 120zł/3dni płacone na miejscu lub przy przedpłacie 100zł/3dni lub z “górką” na rozwój naszego Edukacyjnego Centrum Ogrody Permakultury.
Wejściówka na 1 dzień – 50zł

* W trakcie Festiwalu oferujemy 2 posiłki: obiad i kolacje. Można je wykupić przed przyjazdem za 90zł/3dni lub 35zł/dzień płacone na miejscu. W tym przypadku obiad proponujemy za 20zł, kolację za 15zł.

* Dzieci od lat 10 – połowa wszystkich opłat.

* Prosimy o zakup wejściówek do końca maja, co znacznie wpłynie na sprawniejszą organizację Festiwalu!

Można będzie przyjechać przynajmniej na 1 dzień przed początkiem Festiwalu, czyli 11 czerwca lub na kilka dni wcześniej!
Jeśli dołączysz do nas 11 czerwca poprosimy o 50zł za dzień z wyżywieniem i Twoją pomoc w przygotowaniach!
Jeśli przyjedziesz 10 czerwca poprosimy o 40zł za każdy dzień przed Festiwalem (w tym nocleg + jedzonko) i o Twoją pomoc w przygotowaniach.
Jeśli przyjedziesz 3 dni przed festiwalem poprosimy o 30zł za każdy dzień i o Twoją pomoc w przygotowaniach!
Można też będzie zostać z nami dłużej! Dobę Waszej obecności naliczamy tutaj od godziny 11.00 w poniedziałek 15-tego do 11.00 następnego dnia pobytu, itd. 1 dzień/1 osoba/60zł. Dzieci od lat 10 – połowa tej kwoty. Przy dłuższym pobycie koszty mogą zmaleć… Prosimy się też przygotować na minimum 3h działań na rzecz projektu dziennie.

* Ekonomia Daru! Wpłacając wyższą kwotę, możesz zafundować komuś wstęp lub jego część. Dzięki Twojej wyższej wpłacie, ktoś inny będzie mógł wejść bezpłatnie! Proszę zaznacz swoją intencję w temacie przelewu! Przygotujemy specjalną listę darmowych wejściówek! Ci, którzy chcieliby skorzystać z tych wejściówek proszę o zgłoszenia by email: auramm@wp.pl
Liczy się kolejność zgłoszeń! Darczyńcom w imieniu obdarowanych serdeczne dzięki!

* Proszę o wpłaty z dopiskiem „KooPermatywy” + nazwisko i imię na konto:
22 1560 0013 2009 0166 4000 0001

* Jeśli dla kogoś pieniądze nie są najlepszą formą wymiany; jest opcja wolontariatu, ale w tym wypadku prosimy o dołączenie do nas na minimum 3 pełne dni przed festiwalem i pozostanie na minimum 2 pełne dni po. Może się zdarzyć, że będziemy robić zrzutkę na jedzonko.

* Wolontariat: przyjedź do nas najlepiej na 2 tygodnie przed Festiwalem na Workcamp! Zapoznasz się wówczas dobrze z terenem, z nami, z zadaniami, a w trakcie samego wydarzenia najprawdopodobniej będziesz koordynować działania tych, którzy dołączą na wolontariat później. Postaramy się razem tak ustawiać grafik by każdy z Załogi mógł skorzystać z wykładów, prelekcji i warsztatów! Dla uczestników workcampu udział, jedzonko i noclegi bez opłat!

* Liczymy na to, że każdy z Gości będzie również aktywnie uczestniczył w tym wydarzeniu! Razem tworzymy tą cudną przestrzeń z Wami i dla nas wszystkich!

Ekipa organizatorska:

Moni Podsiadła – sprawczyni całego zajścia

Aurelia Młynarczyk – koordynatorka + media
Anna Śmierzchalska – grafika
Kacper Puchalski – strona wirtualna
Kaziu – Kafejka + czajownia
Julka Kulka – Kafejka + oprawa plastyczna
Marcin Wygocki – pyszne jedzonko
Rafał Babiński – człowiek orkiestra
Ola Harazin – dzikie dzieci na łonie natury

Więcej info na stronie festiwalowej: www.koopermatywy.pl lub na stronie www.facebook.com/koopermatywyfestiwal

Comments are closed.

Aktualności
Subskrybuj Newsletter

Pokaz slajdów
Archives
Fotki
orlik-dwukolorowy roszponka soczewica-beluga tulipan