festiwal

Festiwal KooPermatywy 2024

festiwal

Drogie i Drodzy,

Włączamy Festiwalowy zegar i rozpoczynamy przygotowania do KooPermatyw 2024, na które czekałyśmy i czekaliśmy przez cały rok 🙂

Już trzepiemy łąkowe dywany, omiatamy drewniane podłogi stodoły i negocjujemy z pogodą. Odpalamy piec chlebowy, tworzymy jadłospisy i planujemy spotkania, aby móc Was obficie ugościć w dniach 16 – 18 sierpnia 2024 podczas corocznej celebracji Permakulturowej Społeczności.

W trakcie trzech dni Festiwalu KooPermatywy 2024 będziemy poznawać tajniki natury, jej więzi i metody współpracy z człowiekiem. Zgłębimy Permakulturę jako relację z naszą wspólną Ziemią, ale też ze sobą nawzajem i ze sobą samą & samym. Podczas zaplanowanych spotkań i warsztatów doświadczymy Permakultury wszystkimi zmysłami. Będziemy o niej słuchać i rozmawiać. Będziemy ją budować, smakować i wdychać. Będziemy z nią tańczyć i śpiewać przy wieczornym ognisku. I co najważniejsze, wszystko to będziemy robić razem <3

W tegorocznym programie Festiwalu KooPermatywy 2024 szykujemy dla Was wiele warsztatów praktycznych i prezentacji ciekawych rozwiązań okołopermakulturowych, ale także tematycznie nawiążemy trochę więcej do zdrowia naszego ciała, jak i ducha.  

Muzyka będzie nam towarzyszyć przeplatając intensywność przyswajanych informacji i umiejętności, wprowadzając nutkę ukojenia, relaksu, a czasem porwie nas do tańca i szaleństw. 

Zachęcamy, żeby zabrać ze sobą wszelkiej maści instrumenty i przeszkadzajki

JEŚLI ZASTANAWIACIE SIĘ, CZY Festiwal KooPermatywy 2024 JEST DLA WAS…


Zapraszamy wszystkich! Osoby doświadczone, miłośniczki & miłośników, amatorki & amatorów Permakultury, młodszych i starszych, rodziny z dziećmi, znajomych znajomych. To świetny czas na dawkę nowej wiedzy i poznanie ludzi o podobnym światopoglądzie.


Podczas Festiwalu KooPermatywy 2024 dzielimy się pasją i pozytywną energią, teorią i praktyką. Budujemy społeczność i kulturę opartą o wiedzę, umiejętności, świadomość i harmonię. Tworzymy bezpieczną przestrzeń do pogłębiania wiedzy, zabawy i kreatywnego działania. Stawiamy na szacunek, przyjaźń i współpracę.

LOGISTYKA

Kiedy się spotykamy: 16 – 18 sierpnia 2024 (piątek – niedziela) Festiwal.

A 15-tego sierpnia rankiem zapraszamy do pomocy przy ostatnich przygotowaniach do festiwalu oraz na ognisko lub pizzę z pieca wieczorem dla radosnej celebracji wspólnego działania. 

Proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny na numer 510998080 z info o chęci przyjazdu 15-tego lub wcześniej.

Gdzie się spotykamy: Edukacyjne Centrum Ogrody Permakultury (ECOP) w Podlodówku Adres: Podlodówek 20, 21-140, Gmina Michów, woj. Lubelskie

Wskazówki dojazdu znajdziesz tu: https://permakultura.com.pl/kontakt/

Jeśli jedziesz busem, sprawdź dojazd z wyprzedzeniem. Rozkłady jazdy co jakiś czas się zmieniają.

Zgodnie z tradycją zachęcamy Was do udziału w Zrzutce, która wesprze organizację Festiwalu KooPermatywy 2024 i pomoże nam dalej rozwijać Edukacyjne Centrum Ogrody Permakultury w Podlodówku. 


Więcej szczegółów tutaj:


W CZASIE FESTIWALU KOOPERMATYWY 2024:

 • Wszystkie i Wszyscy pozostajemy w trzeźwości umysłu. Otwieramy głowy i serca na wiedzę i praktykę permakulturową, budowanie więzi i życie w równowadze.
 • Nie używamy żadnych środków odurzających ani nie stosujemy praktyk religijnych czy ezoterycznych. W Edukacyjnym Centrum Ogrody Permakultury zajmujemy się tylko i wyłącznie Permakulturową stroną mocy! Wierzymy, że uszanujecie naszą prośbę i Festiwal przebiegnie jak co roku w dobrej atmosferze. Jeśli zauważymy lub otrzymamy informacje o zachowaniach, które stoją w sprzeczności z naszymi wartościami, upomnimy daną osobę / osoby, a w ostateczności poprosimy ją / je o opuszczenie Festiwalu.
 • Zapewniamy dostęp do kompostowych toalet oraz toalet obozowych.
 • Zapewniamy dostęp do prysznicy solarnych, pasywnych, ale przy takiej ilości ludzi nie zapewniamy ciepłej wody. Na miejscu są też stanowiska do mycia ze zlewem.
 • Dzieci: w planie mamy zorganizowanie zajęć dla dzieci minimum raz dziennie. każdego dnia Festiwalu. Zapraszamy rodziców do czynnego udziału w programie dla Młodszych, a także do własnych inicjatyw. My postaramy się przygotować przyjazną przestrzeń dla maluchów.
 • Zakupy i wymiana: podczas Festiwalu będzie okazja do zaopatrzenia się w piękne rękodzieło, wegańskie smakołyki, naturalne kremy, ziołowe perełki, nasiona, sadzonki, książki i inne różności. Zapraszamy do zabrania ze sobą gotówki, aby wesprzeć nasze wystawczynie i wystawców tworzących alternatywne źródła utrzymania! Wszyscy & Wszystkie na tym skorzystamy 🙂
 • Psy: Na terenie festiwalu mamy 2 duże psy. Chcemy, żeby wszyscy czuli się bezpiecznie i komfortowo podczas wydarzenia, dlatego zalecamy, aby w miarę możliwości Wasi czworonożni przyjaciele zostali w domu pod dobrą opieką. Jeśli nie jest to możliwe, prosimy o pilnowanie psiaków, lub / i trzymanie ich na smyczy. Prosimy też o zabranie na wszelki wypadek kagańców. Każdy z Nas odpowiada za zachowanie swojego psa i za Nasze wspólne bezpieczeństwo.
 • Pełny regulamin festiwalu znajdziecie tu:


  KARMA YOGA
 • Festiwal KooPermatywy 2024 to wydarzenie, które tworzymy razem. Czerpiemy przyjemność z przebywania ze sobą i wspólnego działania. Wspieramy się i dbamy o swoje bezpieczeństwo. Dotyczy to każdego etapu Festiwalu, od przygotowań, przez samo wydarzenie, aż po jego zakończenie. Każdą osobę biorącą udział w Festiwalu zachęcamy do dołączenia do jednej z grup odpowiedzialnych za różne elementy:

  Welcome Centre Team – witanie nowych gości, oprowadzenie po terenie festiwalu

  Załoga kuchenna – przygotowywanie i wydawanie posiłków

  Straż naczyniowa – przygotowywanie naczyń przed i po posiłkach

  Klub złotej rączki – obsługa sprzętu, doglądanie stanu toalet i prysznicy, drobne naprawy

  Czujne oko – sprawdzanie stanu komfortu osób biorących udział w Festiwalu, czystości terenu, palarni

  Ekipa warsztatowa – organizowanie miejsc wyznaczonych na warsztaty, sprawdzanie sprzętu, reagowanie na bieżące wyzwania
 • Do danej grupy będzie można zapisać się w Welcome Center. Udział w grupach będzie rotacyjny. Zachęcamy, aby każdy włączył się do wybranej grupy / wybranych grup MINIMUM raz w ciągu festiwalu. Okazji do wspólnego działania będzie mnóstwo!


  SPANIE
 • Mamy ograniczoną liczbę miejsc pod dachem, dlatego prosimy o zabranie ze sobą NAMIOTÓW. Dodatkowo dysponujemy stodołą, chatką z poddaszem otwartym – tam też możemy ulokować część z Was. Możliwy jest też nocleg w agroturystyce w pobliżu. W tej sprawie prosimy o kontakt lub samodzielne znalezienie noclegu.


  WYŻYWIENIE
 • Posiłki do degustacji będą przygotowywane dla Was z Miłością przez Marcina Wygockiego, festiwalową ekipę i przez Was samych.
 • Będzie ZDROWO, ZIELONO, WEGAŃSKO. Wiele świeżych składników pochodzi z naszego Permakulturowego Ogrodu.
 • Będą ciasta i pyszne gorące napoje do degustacji!
 • Dostępne będą do degustacji także pojedyncze dania na miejscu.
 • Gorąca i zimna woda będzie udostępniana bez ograniczeń.
 • Nie przywoźcie proszę plastikowych butelek!
 • W planach mamy odpalanie wieczorem pieca na pizzę! Z Waszą pomocą na pewno się to uda!
 • Więcej szczegółów dotyczących degustacji podczas festiwalu znajdziesz w linku do zrzutki: 


  TWÓJ KREATYWNY UDZIAŁ

  Skontaktuj się z nami, jeśli:
 • masz pomysł na warsztat, prezentację, lub inne twórcze działanie
 • realizujesz ciekawy projekt permakulturowy, w mieście czy na wsi
 • masz ochotę postawić swoje stoisko na Festiwal KooPermatywy 2024
 • jesteś artystą, tworzysz sztukę, instalacje
 • masz ochotę zorganizować trochę przestrzeni dla dzieci, poprowadzić dla nich inspirujące warsztaty
  Wszystkie osoby, które mają ochotę dołożyć do Festiwalu coś od siebie i zaprezentować swoje działania, wytwory, czy podzielić się umiejętnościami zapraszamy do kontaktu pod adresem: auramm@wp.pl. 

  Z chęcią się z Wami skontaktujemy i dodamy Was do programu Festiwalu KooPermatywy 2024. Jeśli zależy Wam, aby w Waszych wydarzeniach wzięło udział jak najwięcej osób potwierdźcie je z wyprzedzeniem i prześlijcie nam opisy ze zdjęciami. Po zaakceptowaniu programu opublikujemy je w osobnym poście festiwalowym.


  CO ZE SOBĄ ZABRAĆ NA Festiwal KooPermatywy 2024:
 • sztućce, talerze, kubki, ciepłe ubrania, śpiwory, latarki, karimaty, koce, i oczywiście instrumentów do gry
 • rzeczy do oddania, na pewno na miejscu ktoś się z nich ucieszy!
 • my na miejscu ucieszymy się np. z talerzy, kubków, kołder, karimat, kocy, dywanów, kuchni gazowej lub płyty, doniczek, różnych materiałów budowlanych lub jeśli dysponujesz wolnym czasem, sprzętem budowlanym, gotówką lub chcesz w inny sposób dołożyć swoją cegiełkę – serdecznie zapraszamy! Zajrzyj do punktu Wolontariat poniżej.


  JEŚLI MASZ OCHOTĘ PRZYJECHAĆ DO NAS PRZED FESTIWALEM lub ZOSTAĆ PO:

  Warunki takiego pobytu trzeba uzgodnić indywidualnie na miejscu lub telefonicznie pod numerem: 510998080.

  Jeśli dla kogoś pieniądze nie są najlepszą formą wymiany; zapraszamy na wolontariat. 

  Wówczas prosimy o dołączenie do nas na minimum 3 pełne dni przed festiwalem i pozostanie na minimum 2 pełne dni po. Może się zdarzyć, że będziemy robić zrzutkę na jedzonko. W tym przypadku prosimy o kontakt pod adresem: auramm@wp.pl lub telefonicznie: 510998080


  PROPONUJEMY TEŻ:
 • Wolontariat od zaraz!
 • Workcamp już od 1 sierpnia! Przyjedź do nas najlepiej na 2 tygodnie przed Festiwalem na Workcamp! Zapoznasz się wówczas dobrze z terenem, z nami, z zadaniami, a w trakcie samego wydarzenia najprawdopodobniej będziesz koordynować działania tych, którzy dołączą na wolontariat później. Postaramy się razem tak ustawiać grafik by każdy z festiwalowej ekipy mógł skorzystać z wykładów, prelekcji i warsztatów! 

  UWAGA! Dla uczestników workcampu udział, jedzonko i noclegi bez opłat!
 • Po Festiwalu KooPermatywy 2024 można z nami dłużej zostać – osoby, które czują chęć życia w społeczności wśród natury i rozwijania z nami Miejsca!
 • Jeśli jesteście chętni do nas dołączyć, piszcie pod adres: auramm@wp.pl
 • Liczymy na to, że każdy z Gości i Gościń będzie również aktywnie uczestniczył w tym wydarzeniu! Razem tworzymy tę piękną przestrzeń z Wami i dla nas wszystkich!


  Ekipa organizatorska Festiwalu KooPermatywy 2024:

  Moni Podsiadła – sprawczyni całego zajścia
  Aurelia Młynarczyk – koordynatorka + media + kafejka
  Rafał Babiński – techniczna strona życia
  Ola Mała Mi – wsparcie medialne i na miejscu organizaci
  Ola Kuźnik – słodka strona medalu
  Marcin Wygocki – pyszne jedzonko
  Magda Jarocka – wsparcie przy organizacji
  Anna Śmierzchalska – grafika

  Jeśli masz ochotę się z nami skontaktować, pisz na: auramm@wp.pl

  Do zobaczenia niebawem

Comments are closed.

Aktualności
Subskrybuj Newsletter

Pokaz slajdów
Archives
Fotki
boczniak hyzop oregano rabarbar-kwiat