Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Warsztaty naturalnego budownictwa

12 August 2017 @ 10:00 - 13 August 2017 @ 17:00

Warsztaty naturalnego budownictwa

12 -13 sierpnia

Domy i inne elementy architektury organicznej spełniają współczesne parametry izolacyjności cieplnej oraz wysoki komfort uzyskany dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów oraz glinianych tynków. Takie budynki sprawiają, że czujemy się w nich dobrze i komfortowo. Organiczna architektura cieszy oko. Wykończenie np. tynkami glinanymi zapewnia czyste i zdrowe powietrze wewnątrz, regulację wilgotności, pochłanianie szkodliwego promieniowania elektromagnetycznego, itd.

Na warsztatach prowadzone będą zajęcia teoretyczne i praktyczne. Zbudujemy ścianę z kostek słomy, otynkujemy ją oraz przygotujemy naturalne farby do nałożenia na ścianę.

W programie:
⚛ Metody budownictwa naturalnego
⚛ Właściwości naturalnych materiałów
⚛ Co to jest architektura organiczna?
⚛ Jak przygotować glinę i podłoże? W teorii i praktyce
⚛ Próbki tynków glinianych w praktyce
⚛ Naturalne farby gliniane i wapienne w teorii i praktyce
⚛ Podstawy wypełniania ścian w praktyce
⚛ Techniki kładzenia tynków glinianych w praktyce

Prowadzi: Bob Budowniczy i architekt w jednej osobie: MGR INŻ. ARCH. MONIKA SIERAKOWSKA Pasjonatka, kreatorka i prowadząca warsztaty architektury naturalnej. Odkrycie na studiach technologii STRAWBALE uświadomiło jej sens i odpowiedzialność zawodu architekta. Wizja projektowania i budowania zdrowej rzeczywistości dla ludzi na planecie Ziemia w naturalnych technologiach jest dla niej życiową misją, którą realizuje z lekkością i przyjemnością. Założycielka firmy EARTH-HEART Budownictwo Naturalne, oraz biura projektowego EARTH-HEART Architektura Ziemi.
Jej życiowe motto: „ZASTAŁAM POLSKĘ BETONOWĄ, A ZOSTAWIĘ STRAWBALE-ową.

Koszt: 330zł/ weekend.
Przyjechać można już w piątek. W sobotę warsztat zaczynamy od rana.

Ten rok i ten warsztat jest szczególny!!!

⚛ Miejsce: Podlodówek 20, gmina Michów. Po 20 latach prowadzenia permakulturowego siedliska przenieśliśmy się 3 miesiące temu w nowe miejsce, gdzie od początku projektujemy przestrzeń, zakładamy ogród, forest garden, montujemy alternatywne instalacje, remontujemy stare budynki i budujemy nowe w duchu organicznej, naturalnej architektury, adaptujemy nowe przestrzenie, a w sferze społecznej w grupie przyjaciół idziemy w kierunku tworzenia ekoosady i jednocześnie snujemy plany na centrum permakultury.
⚛ Przyjeżdżając do nas, będziecie mieć możliwość obserwowania powstawania tak specjalnego miejsca, a jednocześnie włączenia się do jego współtworzenia.
Mapa dojazdu: http://permakultura.com.pl/kontakt/
Kontakt: auramm@wp.pl, 510998080

Proszę o zgłoszenia max do 10 sierpnia!
Zapraszamy!!!

Details

Start:
12 August 2017 @ 10:00
End:
13 August 2017 @ 17:00