Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Warsztaty architektury organicznej

18 August 2017 @ 12:00 - 31 August 2017 @ 17:00

Warsztaty architektury organicznej
Czas: 18 – 31 sierpnia
W trakcie warsztatów planowana jest budowa 2 organicznych toalet kompostowych w kształcie grzybów łączonymi technikami budownictwa naturalnego, włączając w to ekologiczne rozwiązania i systemy zwiększające niezależność i umożliwiające spowolnienie obiegu energii w siedlisku.
Na warsztatach prowadzone będą zajęcia teoretyczne i praktyczne. Zbudujemy od podstaw dwie toalety w oparciu o naturalne materiały takie jak trzcina/słoma, drewno, wióry osikowe, butelki, glina. Planujemy wykonanie strzechy i dachu z wiórów osikowych ze świetlikami, naturalne tynki wapienne i gliniane, używając jak najbardziej lokalnych materiałów, samodziałających i odnawiających się systemów. Zastosujemy w toalecie kompostowej separator i żywe organizmy dla wspomagania całego systemu.

Prowadzący: Paweł Gurdak. Jestem studentem Ekologicznego Uniwersytetu Ludowego. Od kilku lat zaangażowany jestem w kwestie budownictwa naturalnego. W szczególności interesuję się zastosowaniem konopi, jako remedium na “cywilizacyjne bolączki”. Bliskie jest mi wszystko co związane jest z tworzeniem permakulturowych społeczności.

W programie:
⚛ Prezentacje na temat budownictwa naturalnego
⚛ Metody budownictwa naturalnego
⚛ Właściwości naturalnych materiałów
⚛ Co to jest architektura organiczna?
⚛ Jak przygotować glinę i podłoże? W teorii i praktyce
⚛ Próbki tynków glinianych w praktyce
⚛ Naturalne farby gliniane i wapienne w teorii i praktyce
⚛ Podstawy wypełniania ścian w praktyce
⚛ Konstrukcje drewniane w praktyce
⚛ Stolarka drewniana
⚛ Wieczory filmowe w tematyce naturalnego budownictwa
⚛ Maseczki gliniane na dłonie
⚛ Paździerz konopny w budownictwie
⚛ Cordwood w praktyce
⚛ Techniki kładzenia tynków glinianych w praktyce

Na warsztat można przyjechać już od 18 sierpnia i zostać z nami do końca, uczestnicząc w każdej fazie budowy. Wówczas cena za uczestnictwo będzie malała. Można także przyjechać w dowolnym terminie i zostać na kilka dni, po uprzednim zgłoszeniu na warsztaty.
W tym okresie w każdej chwili można do nas dołączyć lub wyjechać, zostać z nami na 1 dzień lub na całe warsztaty.
Im dłużej zostajesz, tym mniejszy koszt:
pierwsze 3 dni – 120zł za dzień,
kolejne 3 dni – 100zł za dzień
kolejne 3 dni – 90zł za dzień
kolejne dni – 80zł za dzień
Dzieci do 10 lat bez opłat, powyżej 10 lat połowę ceny.
W cenę wliczone jest zakwaterowanie oraz wyżywienie wegetariańskie lub wegańskie. W dużej części pochodzące z naturalnego ogrodu permakulturowego.

Ten rok i ten warsztat jest szczególny!!!

Miejsce: Podlodówek 20, gmina Michów. Po 20 latach prowadzenia permakulturowego siedliska przenieśliśmy się 3 miesiące temu w nowe miejsce, gdzie od początku projektujemy przestrzeń, zakładamy ogród, forest garden, montujemy alternatywne instalacje, remontujemy stare budynki i budujemy nowe w duchu organicznej, naturalnej architektury, adaptujemy nowe przestrzenie, a w sferze społecznej w grupie przyjaciół idziemy w kierunku tworzenia ekoosady i jednocześnie snujemy plany na centrum permakultury.
⚛ Przyjeżdżając do nas, będziecie mieć możliwość obserwowania powstawania tak specjalnego miejsca, a jednocześnie włączenia się do jego współtworzenia.

Mapa dojazdu: http://permakultura.com.pl/kontakt/
Kontakt: auramm@wp.pl, 510998080

Proszę o zgłoszenia max do 16 sierpnia!
Zapraszamy!!!

Details

Start:
18 August 2017 @ 12:00
End:
31 August 2017 @ 17:00