Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Międzynarodowe Dni Permakultury: Festiwal KooPermatywy 2017

12 May 2017 @ 15:00 - 14 May 2017 @ 20:00

Międzynarodowe Dni Permakultury

…☙ FESTIWAL KOOPERMATYWY ❧…
Międzynarodowe Dni Permakultury 2017
International Permaculture Days
12-14 Maja

Kolejny raz mamy ogromną przyjemność zaprosić Was w dziką część Polski do wspólnego świętowania Międzynarodowych Dni Permakultury. Ten piękny majowy weekend w tym roku minie nam pod hasłem KooPermatywy i będzie czasem pełnym warsztatów, prezentacji, wzajemnych inspiracji, wykładów, prelekcji i ciekawych spotkań. Ideą przewodnią będzie sieciowanie, współpraca i kooperacja pomiędzy „zapalonymi permakulturystami” 🙂 oraz tymi, w których ten ogień dopiero płonąć zaczyna.
Będziemy dzielić się swoim doświadczeniem i pasjami około permakulturowymi, będzie to czas wzajemnej inspiracji, odnajdywaniem podobnych sobie ludzi, jednoczenia się na bazie wspólnych pasji i zainteresowań!

2017 to dla nas bardzo ważny rok z ogromem zmian i nowości. Miejsce tegorocznego festiwalu to CAŁKOWICIE NOWA FORMUŁA oraz PRZESTRZEŃ, którą chcemy otworzyć dla Was nie tylko w ten majowy czas. Na ten rok planujemy więcej działań, które otworzą dla Was możliwości zdobycia praktycznych umiejętności, zarówno w kreowaniu permakulturowego siedliska, jak i tworzenia ekowioskowych społeczności. Już tuż po Festiwalu Koopermatywy zapraszamy od 15 do 21 na Workcamp!!!

Dodatkowy dzień wspólnego świętowania na Festiwalu KooPermatywy oznacza tylko JEDNO! Więcej wiedzy, zabawy, współpracy, wymiany myśli, umiejętności oraz przebywania w kreatywnej przestrzeni wśród przyjaciół! Chcemy, abyście zobaczyli, jak wiele można zrobić poprzez współdziałanie! A do tego wspaniała jak co roku atmosfera!!!
W dzisiejszych czasach nastawionych na indywidualizm warto wracać do pierwotnych, plemiennych, wspólnotowych zachowań, bo jak wiadomo „w kupie siła”!!!

W Programie Festiwalu:
⚛ Prezentacje prelegentów z kraju i zza granicy
⚛ Prezentacje uczestników ich projektów i realizacji okołopermakulturowych
⚛ Wspólne tworzenie zabudowy organicznej
⚛ Warsztaty
⚛ Ognisko
⚛ Koncerty
⚛ Tańce
⚛ Ćwiczenia
⚛ Muzyczne Gaja Session (etnika i folk)
⚛ Poezja warzywna pt.: „Oda do pomidora”
⚛ Drzewko Wdzięczności

Jest potrzeba!!!
⚛ Organizacji przestrzeni i czasu dla dzieci
⚛ Ławy i stoły do siedzenia
⚛ Wszelkiego rodzaju zadaszenia
⚛ Materiały do budowy
⚛ Rąk do pracy
⚛ Łyżki, kubki, widelce, talerze, itd.
⚛ Lodówka
⚛ Duża kuchnia do gotowania
⚛ Duży kociołek do gotowania na ogniu
⚛ Słoiki

Proponujemy:
⚛ Ćwiczenia na świeżym powietrzu: joga słowiańska, tai chi, chi kung
⚛ Codzienne wspólne kręgi
⚛ Tablica ogłoszeń
⚛ Wymiana nasion i sadzonek
⚛ Stoiska: Możliwość sprzedaży przedmiotów wykonanych przez siebie

Wasz kreatywny udział: Każdy chętny może zaproponować w trakcie Festiwalu poprowadzenie warsztatu, prezentacji lub twórczego działania, które zapali więcej osób w pozytywnym kierunku. Im więcej spontaniczności tym lepiej!
Jeśli realizujesz ciekawy projekt permakulturowy, w mieście czy na wsi i masz ochotę zaprezentować swoje miejsce i podzielić się swoimi doświadczeniami – zapraszamy! Proszę o wcześniejszy kontakt na mejla: auramm@wp.pl

⚛ Gdy już się trochę zmęczymy wspólnymi harcami pewnie zaburczy nam w brzuszkach, a tutaj mamy dla Was kolejna niespodziankę. Za 50 zł w przedpłacie / 60 zł na miejscu możecie sobie zapewnić wyżywienie na całe 3 dni festiwalu. Posiłki będą przygotowywane dla Was przez naszych wolontariuszy. Przepełnione będą one miłością oraz w jak największym stopniu zdobyczami z naszego ogródka. ZDROWO, ZIELONO I WEGAŃSKO.
Proszę o wpłaty z dopiskiem „Pełna Micha” + nazwisko i imię na konto: 06 2490 0005 0000 4000 1613 4816
Sprzedawane będą także produkty i pojedyncze dania na miejscu.

Miejsca do spania: będzie ograniczona liczba miejsc pod dachem, dlatego prosimy o przywożenie ze sobą namiotów. Postaramy się z wolontariuszami tuż przed festiwalem przygotować na szybko więcej przestrzeni pod dachem dla uczestników Festiwalu. Spanko pod dachem bezpłatne, ale zawsze mile widziane wrzucenie grosza do Magic Hut! Miejsce pod dachem w pierwszej kolejności zapewnimy tym, którzy potwierdzili swój udział poprzez przedpłatę na jedzonko „Pełna Micha” – do wyczerpania miejsc!

⚛ Jeśli chodzi o bilety, jak co roku festiwal jest bezpłatny, wystarczy nam tylko Wasz uśmiech i chętne ręce do pomocy!
Więcej informacji już wkrótce! Jakiekolwiek pytania prosimy kierować pod adres: auramm@wp.pl
⚛ Mile widziane darowizny pieniężne na organizację festiwalu na konto: 06 2490 0005 0000 4000 1613 4816

 

Najświeższe informacje o wydarzeniu znajdziecie na stronie Ogrody Permakultury na FB

Details

Start:
12 May 2017 @ 15:00
End:
14 May 2017 @ 20:00
Event Tags:
, , ,