Budownictwo ekologiczne

IMGA0004

Budownictwo ekologiczne to takie, które stosuje zdrowe i naturalne materiały budowlane oraz izolacyjne (drewno, cegła, glina, ziemia, trzcina, słoma, kamień, itp.).

W wizji permakultury ma to być budownictwo dostosowane do wymiaru człowieka i nie przerastające go, parterowe, ewentualnie jednopiętrowe.

Preferowane są budowle z gliny, drewna, bloczków słomianych, tj. takie, które może służyć kilku pokoleniom, a po opuszczeniu siedliska ziemia lub las łatwo może je z powrotem zaadoptować i wchłonąć. 

W tego rodzaju budownictwie ważne jest nadawanie budynkom indywidualnego charakteru, zharmonizowanego z osobowością użytkownika.

Siedlisko winno być organicznie związane z otaczającym je ogrodem i dalej naturalnym środowiskiem. Nie powinno stanowić zagrożenia( np. eternitowe dachy) dla zdrowia jego mieszkańców, jak również dla najbliższego otoczenia, roślinnego oraz zwierzęcego.
 

Stosuje się tu alternatywne, tanie, nowe i stare, sprawdzone metody budowania, często zapomniane w nowym budownictwie miejskim oraz wiejskim.

Eliminuje się toksyczne materiały takie jak: eternit, toksyczne izolacje, chemiczne impregnanty, cement. 
 

Z chęcią udzielimy konsultacji oraz konkretnej pomocy przy realizacji tego typu projektów.

IMGA0003

Comments are closed.

Aktualności
Subskrybuj Newsletter

Pokaz slajdów
Archives
Fotki
leuzea-szczodrak-krokoszowy orlik-dwukolorowy szanta ywokost