Budownictwo ekologiczne

IMGA0004

Budownictwo ekologiczne to takie, które stosuje zdrowe i naturalne materiały budowlane oraz izolacyjne (drewno, cegła, glina, ziemia, trzcina, słoma, kamień, itp.).

W wizji permakultury ma to być budownictwo dostosowane do wymiaru człowieka i nie przerastające go, parterowe, ewentualnie jednopiętrowe.

Preferowane są budowle z gliny, drewna, bloczków słomianych, tj. takie, które może służyć kilku pokoleniom, a po opuszczeniu siedliska ziemia lub las łatwo może je z powrotem zaadoptować i wchłonąć. 

W tego rodzaju budownictwie ważne jest nadawanie budynkom indywidualnego charakteru, zharmonizowanego z osobowością użytkownika.

Siedlisko winno być organicznie związane z otaczającym je ogrodem i dalej naturalnym środowiskiem. Nie powinno stanowić zagrożenia( np. eternitowe dachy) dla zdrowia jego mieszkańców, jak również dla najbliższego otoczenia, roślinnego oraz zwierzęcego.
 

Stosuje się tu alternatywne, tanie, nowe i stare, sprawdzone metody budowania, często zapomniane w nowym budownictwie miejskim oraz wiejskim.

Eliminuje się toksyczne materiały takie jak: eternit, toksyczne izolacje, chemiczne impregnanty, cement. 
 

Z chęcią udzielimy konsultacji oraz konkretnej pomocy przy realizacji tego typu projektów.

IMGA0003

Comments are closed.

Aktualności

34
Unique
Visitors
Powered By Google Analytics
Subskrybuj Newsletter

Pokaz slajdów
Archives
Fotki
aronia szanta szpinak-z-jamajki tatarak