majówka

Majóweczka w Edukacyjnym Centrum Ogrody Permakultury

1 – 5 Maja, Podlodówek

majówka

Kto ma ochotę aktywnie i produktywnie spędzić trochę czasu w siedlisku permakulturowym, nauczyć się czegoś i jednocześnie cieszyć się z przebywania w naturze, słońca, wiatru, zieleni wokół?
Proponujemy niewielką dawkę teorii w czasie trwania majówki. Chcielibyśmy bardziej pokazać Wam w praktyce jak wygląda siedlisko permakultury, opowiedzieć Wam o instalacjach, które zostały tu już zastosowane, a być może skonstruować nową!?
Zaprosimy Was także do działań w ogromnym ogrodzie permakultury, gdzie będziemy wysiewać, sadzić roślinki, przygotowywać glebę, ścielić, projektować i realizować nowe grządki.
Majóweczka jest dla Ciebie, jeśli chcesz własnymi rękami dotknąć ziemi, nauczyć się w praktyce pracy z glebą, odetchnąć na świeżym powietrzu, odnaleźć harmonię i siebie.
Dla chętnych znajdziemy na pewno wiele działań konstrukcyjnych czy remontowych, więc Ci co chcieliby “wyżyć” się w pracy z drewnem, gliną, gwoździem, wiertarką czy piłą – na pewno znajdą dla siebie pole do popisu! 😉
⚛ Prowadzi:
Monika Podsiadła, prekursorka permakultury w Polsce, ogrodniczka, stawiająca na praktykę i projektantka permakultury, poszukiwaczka harmonijnych, praktycznych i prostych rozwiązań zgodnych z Naturą. Współautorka pierwszej autorskiej książki w Polsce dotyczącej permakultury pt.: „Ogrody Permakultury. Dotknąć Ziemi”. Obecnie marzy jej się rozwijanie Edukacyjnego Centrum Permakultury w Podlodówku.
Posiada ponad 20 lat doświadczeń w tworzeniu modelowego siedliska permakulturowego i ogrodów, a także pomaga innym w spełnianiu ich marzeń o swoim permakulturowym „raju”.
Naturalne budownictwo, tynkowanie gliną jest jak najbardziej wpisane w naszą aktywność!
⚛ W programie:
Obchód po siedlisku i objaśnienie funkcjonowania istniejących ekologicznych rozwiązań.
Działania w ogrodzie (minimum 3h): siew, sadzenie, przygotowanie gleby, uprawa pasowa, kompostowanie, ścielenie, itd. oraz prace w drewnie i glinie (cob, tynki gliniane).
Teoria (minimum 1h): codzienne podsumowanie dnia działań, rozszerzenie poruszanej tematyki, pytania i odpowiedzi, trochę teorii na dobranoc! 😉
Czas poza zajęciami można wykorzystać na lekturę w hamaczku lub na huśtawce, spacery, rowerowe wycieczki, ognisko, wspólne muzykowanie, zwiedzanie okolicy.
Do dyspozycji mamy sporą biblioteczkę permakulturową, książki o zdrowiu, ogrodzie, budownictwie naturalnym, energiach odnawialnych, itd. i mnóstwo praktycznych przykładów w naszym Centrum!


⚛ Po ponad 20 latach doświadczeń w tworzeniu siedliska permakultury odnaleźliśmy to cudowne miejsce! W czasie majowego weekendu wchodzimy w 3 sezon gospodarowania na nowej ziemi! Celebrować będziemy ten czas z Wami! 🙂
Dzięki dobrej organizacji, wiedzy praktycznej i szeregu ludzi odwiedzających i pomagających w procesie powstawania Edukacyjnego Centrum Ogrody Permakultury, udało nam się zrealizować ogrom projektów! Wciąż powstają nowe!
Żyjemy tu i pracujemy, aby dzielić się tym miejscem, wiedzą, doświadczeniem, ale też żeby udostępnić Wam pole do eksperymentów pod fachowym okiem.
W oderwaniu od masowej kultury, wracamy coraz mocniej do natury. Żyjemy w zgodzie ze sobą i z naturą.
Jeśli chcesz włączyć się w ciekawe działania, dysponujesz wolnym czasem – serdecznie zapraszamy!
⚛ Twój Majówkowy wkład pieniężny: minimum 300zł opłacony z góry (pobyt od 1 maja do 5 maja) lub za dzień pobytu/70zł. Jedzonko wliczone. Gotujemy wspólnie! Spanie w namiotach lub u nas pod dachem też wliczone. Niezależnie można sobie wynająć agroturystykę.
Mamy niewielką liczbę miejsc do spania na miejscu.
Można przyjechać dzień wcześniej.
⚛ Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się na Majóweczkę pisząc na mejla: auramm@wp.pl
Wymagana będzie przedpłata. W odpowiedzi na mejla uzyskacie więcej info. Zgłoszenia przyjmujemy do 28 kwietnia!
Przedpłata jest zwrotna do 5 dni przed wydarzeniem, po tym terminie pozwalamy sobie ją zostawić na poczet organizacji wydarzenia.
⚛ Fajnie by było zrobić wymianę nasion i sadzonek, więc jeśli zabierzecie ich troszkę ze sobą to będzie dobry czas na podzielenie się z innymi! 🙂
⚛ Prosimy o przywiezienie ze sobą własnych śpiworów, karimat, aczkolwiek kilka osób będzie mogło spać na materacach! Mogą być też potrzebne namioty. Przyda się na pewno odpowiednie obuwie i ubrania.
Miło będzie, jeśli przywieziecie też coś na poczęstunek.
No i oczywiście liczymy na piękną aurę i pogodę ducha uczestników!
Każdy wyjedzie z własną sadzonką!
Zapraszamy serdecznie!

Comments are closed.

Aktualności
Subskrybuj Newsletter

Pokaz slajdów
Archives
Fotki
krwawnik melisa oman-wielki rokitnik