koopermatywy

Festiwal KooPermatywy 2019

Festiwal KooPermatywy 2019

koopermatywy


Międzynarodowe Dni Permakultury/International Permaculture Days – 06 – 09 Czerwca 2019 Więcej info o Festiwalu na www.koopermatywy.pl

Zgodnie z sześcioletnią już tradycją mamy przyjemność zaprosić Was w dziką, wschodnią część Polski do wspólnego świętowania Międzynarodowych Dni Permakultury i tworzenia Permanentnej Kultury!

Ten piękny czerwcowy weekend minie nam pod hasłem KooPermatywy i będzie czasem wypełnionym warsztatami, prezentacjami, wzajemną inspiracją, wykładami, prelekcjami, ciekawymi spotkaniami, rozmowami przy ognisku, wspólnymi ćwiczeniami, ale i dobrą muzyką.

Ideą przewodnią będzie sieciowanie, współpraca i kooperacja pomiędzy „zapalonymi permakulturystami”, budowniczymi Nowej Ziemi oraz tymi, w których ten ogień dopiero płonąć zaczyna.

Będziemy dzielić się swoim doświadczeniem i pasjami około permakulturowymi, będzie to czas wzajemnej inspiracji, odnajdywania podobnych sobie ludzi, jednoczenia się na bazie wspólnych pasji i zainteresowań.

2019 to dla nas bardzo ważny rok! Już od dwóch lat zajmujemy się rozwijaniem i przekształcaniem zakupionego siedliska w Edukacyjne Centrum Ogrody Permakultury.
Na ten rok planujemy więcej działań, które otworzą dla Was możliwości zdobycia praktycznych umiejętności, zarówno w kreowaniu permakulturowego, samowystarczalnego siedliska, jak i tworzenia ekoosad.

Cztery dni festiwalu oznaczają więcej wiedzy, zabawy, współpracy, wymiany myśli, umiejętności oraz przebywania w kreatywnej przestrzeni wśród przyjaciół!

Chcemy, abyście zobaczyli, jak wiele można zrobić poprzez współdziałanie! A do tego wspaniała jak co roku atmosfera, do stworzenia której nie potrzebujemy „wspomagaczy”!

⚛ Już od 27 maja do 5 czerwca, przed festiwalem zapraszamy na Workcamp, a na wolontariat już od teraz!
Po festiwalu jesteśmy też otwarci na osoby chętne pobyć z nami dłużej i przyczynić się do rozwoju Miejsca!

W dzisiejszych czasach nastawionych na indywidualizm warto wracać do pierwotnych, plemiennych, wspólnotowych zachowań, bo jak wiadomo „w kupie siła”! 🙂

⚛ Czas:
Festiwal trwa tym razem cztery dni od 6 do 9 czerwca.
Na 2 tygodnie przed festiwalem zapraszamy na Workcamp, a na wolontariat jeszcze wcześniej.

⚛ Wasz kreatywny udział:
* Każdy chętny może zaproponować przed i w trakcie Festiwalu poprowadzenie warsztatu, prezentacji lub twórczego działania, które zapali więcej osób w pozytywnym kierunku. Z chęcią dodamy Cię do programu oraz napiszemy parę miłych słów w oddzielnym poście na wydarzeniu!

* Jeśli realizujesz ciekawy projekt permakulturowy, w mieście czy na wsi i masz ochotę zaprezentować swoje miejsce i podzielić się swoimi doświadczeniami – zapraszamy! Proszę o wcześniejszy kontakt na maila: auramm@wp.pl

* Jeśli masz ochotę postawić swoje stoisko na KooPermatywach, napisz trochę o swojej działalności w mailu do nas: auramm@wp.pl

⚛ Wyżywienie:
* Posiłki będą przygotowywane dla Was przez Marcina Wygockiego, naszą ekipę i wolontariuszy. Przepełnione będą one Miłością oraz w jak największym stopniu zdobyczami z naszego ogródka. ZDROWO, ZIELONO I WEGAŃSKO.

* Herbatki ziołowe, gorąca i zimna woda będzie udostępniona bez ograniczeń!

* Sprzedawane będą także produkty i pojedyncze dania na miejscu.

W czasie festiwalu:

⚛ Festiwal w wersji CAMP : będzie ograniczona liczba miejsc pod dachem, dlatego prosimy o przywożenie ze sobą namiotów. Postaramy się z wolontariuszami tuż przed festiwalem przygotować więcej miejsc do spania. Możliwy jest też nocleg w agroturystyce w pobliżu. W tej sprawie prosimy o kontakt lub samodzielne znalezienie noclegu.

* Dobrze jest przywieźć ze sobą sztućce, talerze, kubki, ciepłe ubrania, śpiwory, latarki, karimaty, koce, a także instrumenty do gry.

* Na miejscu korzystamy z kompostowych toalet, toalet obozowych.

* Zapewniamy dostęp do pryszniców solarnych, pasywnych, ale przy takiej ilości ludzi, nie zapewniamy ciepłej wody.

* Dzieci: w planie mamy zorganizowanie przynajmniej część dnia zajęć dla dzieci. Zapraszamy rodziców do czynnego udziału w tej części programu i własnych inicjatyw.

* Zakupy i wymiana: będzie możliwość zaopatrzenia się w cudne rękodzieło lub wegańskie smakołyki, nasiona, sadzonki, książki i inne cuda. Zachęcamy również do przywiezienia ze sobą rzeczy do oddania, na pewno na miejscu ktoś się z nich ucieszy!

* Psy: możliwe jest zabranie ze sobą spokojnych psów, najlepiej z kagańcem. Prosimy o ich dopilnowanie, lub/i trzymanie ich na smyczy. Mamy 2 duże psy na terenie. Każdy odpowiada za zachowanie swojego psa.

⚛ Prosimy o nieużywanie „wspomagaczy” na terenie festiwalu i zachowanie trzeźwych umysłów, a także otwartych umysłów i serc na wiedzę i praktykę permakulturową: o rajskich ogrodach, alternatywnej edukacji, naturalnym budownictwie, energiach odnawialnych, systemach pasywnych, alternatywnej ekonomii, i wielu, wielu innych praktycznych tematach, które wspomogą nasze wspólne wzrastanie do większej niezależności!

Na terenie festiwalu nie używamy żadnych środków odurzających ani nie stosujemy praktyk religijnych czy ezoterycznych. Tu zajmujemy się tylko i wyłącznie permakulturową i praktyczną stroną mocy!

⚛ Aby zachować swobodę wymiany dla wszystkich…
* Wstęp, który w pełni pokryje koszty organizacji, noclegu oraz wyżywienia (2 posiłki dziennie) to 180 zł przy przedpłacie, 200 na miejscu.
Wejściówka jednodniowa to 60zł (razem z wyżywieniem).

* Proponujemy też opcję dla „Włóczykijów” – 100 zł za 4 dni przy przedpłacie, a 30 zł za dzień lub 120 za 4 dni płacone na miejscu, z możliwością dokupienia posiłków.

* Prosimy o zakup wejściówek za pomocą przedpłaty do końca maja, aby organizacja festiwalu była sprawniejsza. 🙂

* Wpłacając wyższą kwotę, możesz zafundować komuś wstęp lub jego część. Dzięki Twojej wyższej wpłacie, ktoś inny będzie mógł wejść bezpłatnie! Przygotujemy specjalną listę darmowych wejściówek! Ci, którzy chcieliby skorzystać z tych wejściówek proszę o zgłoszenia by email: auramm@wp.pl
Liczy się kolejność zgłoszeń! Darczyńcom w imieniu obdarowanych serdeczne dzięki!

* Proszę o wpłaty z dopiskiem „KooPermatywy” + nazwisko i imię na konto:
22 1560 0013 2009 0166 4000 0001

Jeśli dla kogoś pieniądze nie są najlepszą formą wymiany; jest opcja wolontariatu, ale w tym wypadku prosimy o dołączenie do nas minimum 3 dni przed festiwalem i pozostanie minimum 2 dni po. W tym wypadku będziemy prowadzić Magic Hat (zbiórka na jedzonko na zasadzie dobrowolności).

Organizatorzy:

Moni Podsiadła, autorka książki “Ogrody Permakultury. Dotknąć Ziemi”, nauczycielka permakultury z ponad 20-letnim doświadczeniem.

Aurelia Młynarczyk, córka permakultury 🙂

Kacper Puchalski www.uprawiaj.pl

Artyści i Prelegenci zaproszeni na Festiwal:

festiwal koopermatywy

Comments are closed.

Aktualności

145
Unique
Visitors
Powered By Google Analytics
Subskrybuj Newsletter

Pokaz slajdów
Archives
Fotki
groszek irys oregano tulipan